Mediální rady – Pro Babiše nepracuji. A věřím, že je možná vláda ANO s ODS, tvrdí poslanec Juchelka

Devět týdnů před volbami se vyrovnávají preference hlavních rivalů, tedy hnutí ANO, koalice Pirátů se Starosty a trojkoalice Spolu, tvořené ODS, TOP 09 a lidovci. Po sečtení hlasů se proto čeká náročné vyjednávání o složení nové vlády. Poslanec Aleš Juchelka patří v ANO k těm, kteří by chtěli vládnout s ODS. V rozhovoru pro Aktuálně.cz mluví také o tom, proč hájí Andreje Babiše nebo Radu ČT.

https://zpravy.aktualne.cz/domaci/pro-babise-nepracuji-a-verim-ze-je-mozna-vlada-ano-s-ods/r~189b6a5ceec711eb9322ac1f6b220ee8/

Budoucnost veřejnoprávních médií? Změnit volbu radních zdaleka nestačí

Sněmovní volby rozhodnou rovněž o udržení nezávislosti médií veřejné služby. Zvítězí-li politické hnutí ANO a jeho spojenci, ocitnou se pod ještě větším tlakem než dnes. Jak je chce opozice uchránit před pokusy o „nepřátelské převzetí“?

https://denikreferendum.cz/clanek/32970-budoucnost-verejnopravnich-medii-zmenit-volbu-radnich-zdaleka-nestaci

Vedení Rady ČT: Konflikt zájmů Lipovské kvůli volbám může řešit jen sněmovna

Případný konflikt zájmů radní České televize Hany Lipovské kvůli její kandidatuře v podzimních parlamentních volbách může řešit pouze Poslanecká sněmovna, a nikoliv Rada ČT. Rada je ze zákona orgán pro kontrolu České televize a nepřísluší jí zabývat se aktivitami jejích členů. V tiskové zprávě to uvedli členové předsednictva rady.

https://www.drbna.cz/zpravy/spolecnost/7872-vedeni-rady-ct-konflikt-zajmu-lipovske-kvuli-volbam-muze-resit-jen-snemovna.html

Dominik Duka: Lidé někdy jednají nevypočitatelně

Když jsem slyšel, za koho Hana Lipovská kandiduje (Volný blok), tak jsem si řekl „proboha, to snad není pravda…“. Protože si vybrala opravdu snad to nejodpudivější, co na politické scéně mohla najít. Co jste si řekl vy, když jste se dozvěděl, že Hana Lipovská, která – v očích veřejnosti – je s církví nějakým způsobem spojena, kandiduje právě za Volný blok?

Lipovskou chtěl původně na kandidátku Okamura. Nedohodli se kvůli Bobošíkové

Radní České televize Hana Lipovská chtěla původně kandidovat za SPD Tomio Okamury. Neprošla jí však podmínka, aby s ní mohla kandidovat i Jana Bobošíková a aby SPD do programu zahrnula odchod České republiky z EU.

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/lipovskou-chtel-puvodne-na-kandidatku-okamura-nedohodli-se-kvuli-bobosikove-171254

Volný se ve Sněmovně nepopral. Praní vypadá jinak, řekla v Rozstřelu Lipovská

Oznámení ekonomky a radní ČT Hany Lipovské, že bude ve volbách do Sněmovny kandidovat za Volný blok, vzbudilo poměrně velký rozruch v politické, církevní a mediální sféře. Pokud by získala post v Poslanecké sněmovně, mandát radní ČT by automaticky zanikl. Rezignovat zatím nehodlá, ale bude se zdržovat hlasování.

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/hana-lipovska-rada-ct-rozstrel.A210804_115555_domaci_idvs

Vlast a rodina vs. solidarita a pomoc. Proč se část katolické církve sbližuje s extremisty

Hana Lipovská a Josef Nerušil v posledních týdnech vyvolali velký rozruch v katolické církvi. Oba dva totiž svou kandidaturou za extremistické strany vytvořili spojení mezi kardinálem Dominikem Dukou a extremisty.

https://denikn.cz/676655/vlast-a-rodina-vs-solidarita-a-pomoc-proc-se-cast-katolicke-cirkve-sblizuje-s-extremisty/