Monitoring – Navrhnu odvolání Lipovské z rady. Samozřejmě že porušuje zákon, a nikoli poprvé, říká Sommerová

Navrhnu odvolání Lipovské z rady. Samozřejmě že porušuje zákon, a nikoli poprvé, říká Sommerová

Radní ČT Hana Lipovská se podle části poslanců z volebního výboru, v jehož gesci jsou mediální rady, svou kandidaturou do sněmovny ocitla za hranou zákona, a měla by proto na funkci v kontrolním orgánu televize rezignovat. Na dotaz INFO.CZ to netvrdí pouze zástupci opozice, nýbrž také nejsilnější sněmovní strany, tedy hnutí ANO. Olga Sommerová z TOP 09 navíc avizuje, že bude v dolní komoře usilovat o odvolání Lipovské.

https://www.info.cz/zpravodajstvi/strategie/navrhnu-odvolani-lipovske-rika-sommerova

Postoje kandidátů spojovaných s církví nejsou postojem církve, říká olomoucký arcibiskup Jan Graubner

Politické postoje kandidátů do Sněmovny za strany s extrémními názory, kteří jsou spojováni s katolickou církví, nejsou postojem církve, uvedl dnes na webu předseda České biskupské konference (ČBK) a olomoucký arcibiskup Jan Graubner. Pražský arcibiskup kardinál Dominik Duka se s prohlášením předsedy ČBK ztotožňuje, sdělil mluvčí pražského arcibiskupství Jiří Prinz. Za stranu Volný blok oznámila kandidaturu ekonomka Hana Lipovská, kterou navrhla ČBK do Rady ČT, za hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) kandiduje zaměstnanec pražského arcibiskupství Josef Nerušil.

https://olomoucka.drbna.cz/zpravy/spolecnost/22783-postoje-kandidatu-spojovanych-s-cirkvi-nejsou-postojem-cirkve-rika-olomoucky-arcibiskup-jan-graubner.html

Hana Lipovská, spojovaná s Českou biskupskou konferencí, kandiduje do voleb společně s extremisty. Církev se distancuje

Politické postoje kandidátů do Sněmovny za strany s extrémními názory, kteří jsou spojováni s katolickou církví, nejsou postojem církve, uvedl včera na webu předseda České biskupské konference (ČBK) a olomoucký arcibiskup Jan Graubner. Pražský arcibiskup kardinál Dominik Duka se s prohlášením předsedy ČBK ztotožňuje, sdělil ČTK mluvčí pražského arcibiskupství Jiří Prinz. Za stranu Volný blok oznámila kandidaturu ekonomka Hana Lipovská, kterou navrhla ČBK do Rady ČT, za hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) kandiduje zaměstnanec pražského arcibiskupství Josef Nerušil.

http://www.romea.cz/cz/zpravodajstvi/hana-lipovska-spojovana-s-ceskou-biskupskou-konferenci-kandiduje-do-voleb-spolecne-s-extremisty.cirkev-se-distancuje