Monitoring – Konflikt mezi Dvořákem a Lipovskou není bojem o svobodu slova

Konflikt mezi Dvořákem a Lipovskou není bojem o svobodu slova

Představa, že konflikt ředitele České televize Petra Dvořáka a radní Hany Lipovské je konfliktem mezi schopným manažerem a zastáncem svobody slova na jedné straně a totalitní cenzorkou na straně druhé, je stejným morálním kýčem, jako byla představa, že nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman je garantem nezávislosti a férovosti státních žalobců.  

„Mají za cíl vymývat mozky proti Babišovi“. Premiér označil rozhlas a ČTK za pátou kolonu

“Takovou prasárnu jsem nezažil.” Premiér Andrej Babiš označil v neděli večer ve svém pořadu Čau lidi veřejnoprávní ČTK a Český rozhlas za pátou kolonu, která bojuje proti českým zájmům. “Byl jsem u Ursuly (von der Layenové) třetí pro peníze na fond obnovy, vybojovali jsme 180 miliard, ale bohužel tripartita, koaliční partner…trvalo to dost dlouho,” stěžuje si premiér Babiš na průtahy s penězi na obnovu z Evropské unie, které musel překonávat. Co se ale nestalo, uvedl dramaticky: Pátá kolona u nás, co bojuje v Bruselu proti “vašim zájmům”, zorganizovala neskutečnou dezinformaci.

https://echo24.cz/a/SrtWy/maji-za-cil-vymyvat-mozky-proti-babisovi-premier-oznacil-rozhlas-a-ctk-za-patou-kolonu

RRTV povede s ČT přestupkové řízení kvůli větě o covidu

ČT se podle RRTV mohla dopustit přestupku tím, že v reportáži pořadu 168 hodin nepodložila tvrzení, že vláda dovedla ČR k nejhorším číslům světa v covidové krizi.

https://www.mediaguru.cz/clanky/2021/07/rrtv-povede-s-ct-prestupkove-rizeni-kvuli-vete-o-covidu/