Monitoring – Radní Nerušil je v konfliktu zájmů a měl by odstoupit

Radní Nerušil je v konfliktu zájmů a měl by odstoupit

Člen Rady Českého rozhlasu (Rada Čro) Josef Nerušil je v konfliktu zájmů, neboť kandiduje v blížících se parlamentních volbách na pražské kandidátce politické strany Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamury (SPD) a zároveň zastává pozici člena Rady ČRo, která je z principu apolitická. Uvést svoje působení do souladu se zákony České republiky odmítá a tím je porušuje.

https://www.nfnz.cz/aktuality/radni-nerusil-je-v-konfliktu-zajmu-a-mel-by-odstoupit/

Jak SPD platila kampaň Volnému bloku a propagovala Bobošíkovou

Šéf hnutí SPD Tomio Okamura v minulých měsících na svých sítích sdílel a promoval desítky videí moderátorky Jany Bobošíkové. Ta ale nakonec oznámila kandidaturu za Volný blok, který je Okamurovou přímou konkurencí a vede ho bývalý moravskoslezský lídr SPD Lubomír Volný. Jemu tak Okamura zviditelněním Bobošíkové nechtěně pomohl, přestože má s Volným spory a tvrdí, že se do sněmovny dostal „po jeho zádech“.

Senát chce výjimku odpočtu DPH pro ČT a ČRo, jinak přijdou o 420 milionů

Senát chce prodloužit širší nároky na odpočet daně z přidané hodnoty (DPH) pro Českou televizi a Český rozhlas až do konce roku 2024. Jinak by tato možnost skončila se závěrem letošního roku a obě instituce by v příštím roce přišly celkem asi o 420 milionů korun.

https://www.idnes.cz/zpravy/mediahub/senat-odpocet-dane-dph-ceska-televize-rozhlas.A210722_111726_mediahub_mkop