Monitoring – Arenbergera nahradí v rozhlasové radě předseda dozorčí komise Šuchman, rozhodli poslanci

Arenbergera nahradí v rozhlasové radě předseda dozorčí komise Šuchman, rozhodli poslanci

Do Rady Českého rozhlasu zvolila sněmovna v tajné volbě dosavadního předsedu dozorčí komise Českého rozhlasu a někdejšího prezidenta Asociace provozovatelů mobilních sítí Jiřího Šuchmana. Na sociálních sítích o tom ve čtvrtek informoval předseda sněmovního volebního výboru Tomáš Martínek (Piráti). Neuspěla tak moderátorka Martina Kociánová ani Zdeněk Musil ze spolku Naděje v pohybu.

https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/rada-cro-ceskeho-rozhlasu-petr-arenberger-jiri-suchman_2107081243_ako

RRTV: další bota zpravodajství České televize, opět mělo nadržovat LGBT aktivistům 

Další kauza, která potvrzuje, že podle všeho nejslabším místem současného ředitele České televize Petra Dvořáka je ne vždy profesionálně dělané zpravodajství. Tomu šéfuje ředitel zpravodajství a sportu ČT Zdeněk Šámal (foto). S ČT se aktuálně rozhodla zahájit Rada pro rozhlasové a televizní vysílání řízení o přestupku pro možné porušení zákona 231/2001, konkrétně paragrafu 31, odstavec 3 (Provozovatel vysílání je povinen zajistit, aby ve zpravodajských a politicko-publicistických pořadech bylo dbáno zásad objektivity a vyváženosti a zejména nebyla v celku vysílaného programu jednostranně zvýhodňována žádná politická strana nebo hnutí).

V Radě Českého rozhlasu usedne Jiří Šuchman, rozhodli poslanci

Rada Českého rozhlasu bude po několika měsících opět kompletní. Poslanecká sněmovna v tajném hlasování vybrala nového člena, který obsadí místo uvolněné po dubnové rezignaci Petra Arenbergera. Největší podporu od poslanců dostal Jiří Šuchman, uvedl na Twitteru poslanec Tomáš Martínek (Piráti).

https://www.lupa.cz/aktuality/v-rade-ceskeho-rozhlasu-usedne-jiri-suchman-rozhodli-poslanci/

Radním pro vysílání můžou být Köppl či Koubek

Poslanci ve středu hlasovali o novém členovi Rady pro rozhlasové a televizní vysílání. Odevzdáno bylo 167 hlasovacích lístků, kvórum tak činilo 84. Rozhodovalo se v tajné volbě, pro veřejnou volbu byli pouze Piráti. V prvním kole nikdo nezískal dostatečný počet hlasů. Do druhého kola postoupili nominant ANO Daniel Köppl se 78 hlasy a Jiří Koubek vyslaný klubem TOP 09, který obdržel 35 hlasů.

https://www.mediar.cz/radnim-pro-vysilani-muzou-byt-koppl-ci-koubek/