Monitoring – Kociánová, Rokytka, nebo někdo jiný? Poslanci poslouchají kandidáty do Rady ČRo

Kociánová, Rokytka, nebo někdo jiný? Poslanci poslouchají kandidáty do Rady ČRo

Celkem pět zájemců se přihlásilo na jedno volné místo v Radě Českého rozhlasu. To je neobsazené od doby, kdy se Petr Arenberger stal ministrem zdravotnictví a kvůli neslučitelnosti funkcí musel rezignovat na post v rozhlasové radě.

https://www.lupa.cz/clanky/kocianova-rokytka-nebo-nekdo-jiny-poslanci-poslouchaji-kandidaty-do-rady-cro/

Rada ČT v rozvalu. Lipovská rdousí dítě, které sama porodila

Díky rozvolnění covidových opatření byli novináři ve středu opět přítomni na jednání Rady ČT. Hned na úvod je třeba říct, že to stálo za to. Poslouchat rozvleklá a zablokovaná jednání on-line sice mělo také své výhody, ale vidět to naživo, to má ještě o řád jiné kvality. Vidět na vlastní oči, v jakém rozvalu je kontrolní orgán veřejnoprávní televize, je skvělou ilustrací toho, jak Babiš a jeho spojenci systematicky ničí státní a veřejné instituce. Pohled k nezaplacení.

https://www.info.cz/nazory/rada-ct-v-rozvalu-lipovska-rdousi-dite-ktere-sama-porodila

Šéf ČT Dvořák „dojel“ na spory s radními: Na odměnách přijde skoro o milion

Generální ředitel České televize Petr Dvořák dostane za loňský rok odměnu ve výši 66 procent roční mzdy. To je zhruba 1,6 milionu korun. Rozhodla o tom na dnešním zasedání Rada České televize. Důvodem snížení byly mimo jiné problémy v komunikaci mezi Dvořákem a radou.

https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-udalosti/683123/sef-ct-dvorak-dojel-na-spory-s-radnimi-na-odmenach-prijde-skoro-o-milion.html

Ředitel ČT Dvořák dostane za rok 2020 odměnu 1,6 milionu korun

Generální ředitel České televize Petr Dvořák dostane za loňský rok odměnu ve výši 66 procent roční mzdy. To je zhruba 1,6 milionu korun. Rozhodla o tom na dnešním zasedání Rada České televize. Důvodem snížení byly mimo jiné problémy v komunikaci mezi Dvořákem a radou.

https://echo24.cz/a/SyLcD/reditel-ct-dvorak-dostane-za-rok-2020-odmenu-16-milionu-korun

Hloubková analýza nákladů České televize bude stát bezmála osm milionů korun

Česká televize by měla do konce června uzavřít smlouvu s vítězem veřejné zakázky na hloubkovou analýzu nákladů. Hodnota zakázky bude 7,68 milionů korun, informoval na dnešním zasedání Rady ČT generální ředitel Petr Dvořák. Ten zároveň upozornil, že uzavření smlouvy bude záviset na tom, zda ji u antimonopolního úřadu nebude rozporovat jeden z neúspěšných uchazečů.

https://www.lupa.cz/aktuality/hloubkova-analyza-nakladu-ceske-televize-bude-stat-bezmala-osm-milionu-korun/

Radní ČT jménem Xaver hovoří o opozici „pod rouškou takzvané demokracie“ a prokazatelně porušuje zákon

Zákon České národní rady ze dne 7. listopadu 1991 o České televizi v paragrafu pět, odstavec dvě říká: „Člen Rady nesmí zastávat žádnou funkci v politických stranách, politických hnutích nebo občanských sdruženích, ani nesmí při výkonu své funkce v Radě jejich jménem vystupovat nebo působit v jejich prospěch nebo ve prospěch jiných skupinových zájmů.“ Nakolik je s touto dikcí zákona o ČT slučitelná otevřená politická propaganda pana Xavera Veselého?