Monitoring – Novým předsedou RRTV je Václav Mencl

Novým předsedou RRTV je Václav Mencl

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání zvolila za svého předsedu bývalého poslance Václava Mencla, nominovaného do rady občanskými demokraty. Nahradil Ivana Krejčího, kterému na konci května vypršel šestiletý mandát.

Novým předsedou RRTV je Václav Mencl

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) zvolila za svého předsedu bývalého poslance, senátora a brněnského primátora Václava Mencla, nominovaného do rady občanskými demokraty. Nahradil Ivana Krejčího, kterému na konci května vypršel šestiletý mandát, oznámila rada v úterý.

https://ct24.ceskatelevize.cz/media/3327200-sefem-vysilaci-rady-se-stal-byvaly-brnensky-primator-mencl

Radě ČT bude právní rady poskytovat kancelář Becker a Poliakoff

Předpokládaná hodnota zakázky vzešlé z tendru ČT činí 1,5 milionu Kč na dobu čtyř let.

Radní ČRo chtějí nového šéfa rozhlasu ještě před volbami. Zavoralovi mandát končí v lednu 2022

Rada Českého rozhlasu se na konci června sejde na mimořádné schůzi, schválili radní na svém dnešním řádném zasedání. Podle informací HlídacíPes.org se mimořádná schůze bude týkat vypsání výběrového řízení na nového generálního ředitele rozhlasu.

Jsme připraveni volbu do Rady ČT nadále blokovat, říká poslanec Bartošek. Požaduje dohodu

Vypjatá a vleklá volba do Rady České televize bude mít pokračování. Čtyři nové členy se sněmovně stále nepodařilo zvolit, a radní tak momentálně působí v omezeném počtu. Opozici se totiž při každém pokusu povedlo již několikrát hlasování zablokovat obstrukčně, kvůli obavám z ohrožení nezávislosti veřejnoprávní televize. Opoziční strany takto hodlají postupovat i při nadcházejícím hlasování, dokud nedojde k dohodě.

Petr Fiala (ODS), Jan Bartošek a Marian Jurečka (oba KDU-ČSL) (Koalice SPOLU)