Monitoring – Vysílací radě vadí velké množství piva ve Výměně manželek

Vysílací radě vadí velké množství piva ve Výměně manželek

Televize Nova dostane upozornění na porušení zákona kvůli reality show Výměna manželek. Rada pro rozhlasové a televizní vysílání rozhodla, že díl odvysílaný 28. dubna 2021 je už přes čáru. „V uvedeném pořadu byla prezentována častá konzumace piva v míře, která je rizikem pro zdraví člověka,“ vysvětlil úřad svou výtku adresovanou komerční televizi.

http://www.medialnirady.cz/wp-admin/post.php?post=2632&action=edit

K hlasování o nových členech Rady České televize

Dobrý pocit, že v tom nejsme sami. Jan Bartošek stručně a tvrdě k hlasování poslanců o čtyřech nových členech Rady České televize tuto středu.
“Věc je poměrně jednoduchá – jestli nedojde k dohodě, tak jsem přesvědčený, že volbu musíme brzdit. Není možné, abychom byli úplně odstaveni od možnosti delegovat svoje lidi, u kterých věříme, že se postarají o nezávislost veřejnoprávní televize”

http://ceskamedia.cz/clanek/321191/321191

Spor o Lipovskou v Radě ČT dělí vedení církve. Zažehl neobvyklý střet Duky a Graubnera

Stačila jediná, byť úspěšná nominace. Emoce vzbuzovala Hana Lipovská ještě před tím, než usedla do Rady České televize poté, co ji do kontrolního orgánu veřejnoprávní televize nominovala Česká biskupská konference (ČBK). Právě v jejích řadách to kvůli mladé ekonomce nyní vře.

https://www.lidovky.cz/domov/spor-o-lipovskou-v-rade-ct-deli-vedeni-cirkve-zazehl-neobvykly-stret-duky-a-graubnera.A210613_202948_ln_domov_lihem

RRTV: Moderátor Jaromír Soukup nemůže propagovat zboží Jaromíra Soukupa

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání zahájila správní řízení s televizí Barrandov kvůli teleshoppingu zaměřenému na produkty z internetového obchodu Jaromíra Soukupa. Vysílací radu zaujal odpolední blok odvysílaný 5. května 2021. Objevil se v něm osobně majitel a ředitel TV Barrandov, který zároveň moderuje publicistické pořady.

https://www.lupa.cz/aktuality/rrtv-moderator-jaromir-soukup-nemuze-propagovat-zbozi-jaromira-soukupa/

Vysílací rada zahájila řízení s Barrandovem, výtky dostaly i Prima s Novou

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) vydala několik upozornění na možné porušení zákona nebo licenčních podmínek, píše server Mediaguru. Námitky rady musí řešit provozovatel TV Barrandov kvůli porušení licence a teleshoppingu s Jaromírem Soukupem, Prima kvůli show Like House i Nova kvůli Výměně manželek.

 https://www.idnes.cz/zpravy/mediahub/rrtv-upozorneni-tv-barrandov-prima-nova.A210611_093202_mediahub_jpl