Monitoring – Výběr do Rady ČT je děsivý, řešit chci také práva žen, říká nová poslankyně Sommerová

Výběr do Rady ČT je děsivý, řešit chci také práva žen, říká nová poslankyně Sommerová

Novou členkou Poslanecké sněmovny se v úterý stala režisérka Olga Sommerová, která nahradila Dominika Feriho. Ten odstoupil kvůli podezření, že se dopouštěl násilí na ženách. Sommerová byla první náhradnicí na pražské kandidátce TOP 09, kde zastupovala Liberálně ekologickou stranu. Sommerová Aktuálně.cz sdělila, že by ve sněmovně chtěla řešit hlavně práva žen a nezávislost veřejnoprávních médií.

https://zpravy.aktualne.cz/domaci/sommerova/r~3d547adac23711eb9f15ac1f6b220ee8/

Rada ČT se pře o zadání posudku, který má rozhodnout o Dvořákovi. Má ho dělat kancelář bez referencí a webu

Část radních ČT protestuje proti výběru právní kanceláře, která má zpracovat posudek údajného střetu zájmů generálního ředitele Petra Dvořáka. Rada e-mailovým hlasováním vybrala firmu Rex.Law a advokáta Šimona Petáka. Podle nespokojených radních byl ale výběr netransparentní. Také veřejnoprávní televize, která má posudek zadat, chce nejprve bližší informace týkající se například jeho ceny.

https://denikn.cz/637560/rada-ct-se-pre-o-zadani-posudku-ktery-ma-rozhodnout-o-dvorakovi-ma-ho-delat-kancelar-bez-referenci-a-webu/

Vystřílet vás, podřezat. Výtržníci vyhrožovali na Kavčích horách

Zaměstnance České televize zastrašovala v sobotu před budovou na Kavčích horách v Praze skupina lidí vyhrůžkami. Zazněly hrozby o vystřílení, podřezání či převzetí vysílání. Výtržníci také blokovali provoz před areálem, stěžuje si ČT. Televize zároveň uvedla, že podá trestní oznámení.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/ceska-televize-vyhruzky-vystrileni-podrezani-trestni-oznameni-policie-vytrznosti.A210601_140409_domaci_remy

Vlaječkáři vyrazili do Prahy pískat před ČT a podporovat Lipovskou. Vchod musela hlídat ochranka

Živo bylo v sobotu před budovou České televize na Kavčích horách. Vstupu do areálu se domáhaly desítky osob, které svými vozy zatarasily příjezdovou cestu. Před budovou lidé s vlajkami v rukou pokřikovali, pískali a chtěli, aby byli vpuštěni do areálu, nebo aby si s nimi přišli povídat redaktoři a vedení televize ven. Konkrétně zmiňovali například Václava Moravce. Vchod do budovy musela zatarasit ochranka a nakonec přijely dvě policejní hlídky. Potom lidé odešli.

Útok na Českou televizi

Pod hlavičkou hnutí popíračů covidu “Společně jsme silnější”. Do ČT se chystají i tzv. “Slušní lidé”. Na podporu Hany Lipovské…

https://blisty.cz/art/103979-utok-na-ceskou-televizi.html

Rex.Law posoudí pro Radu ČT možný střet zájmů generálního ředitele

Rada České televize si nechá možný střet zájmů generálního ředitele Petra Dvořáka posoudit advokátní kanceláří Rex Law, za niž vystupuje Šimon Peták. Agenturu ČTK o tom informoval předseda Rady ČT Pavel Matocha. Protože Rada České televize nemá jako kontrolní orgán právní subjektivitu, smlouvu na právní posudek uzavře na její žádost generální ředitel České televize.

https://www.lupa.cz/aktuality/rex-law-posoudi-pro-radu-ct-mozny-stret-zajmu-generalniho-reditele/