Monitoring – Když Lipovská říká „my“, myslí Bobošíkovou

Když Lipovská říká „my“, myslí Bobošíkovou

Radní České televize Hana Lipovská na včerejším zasedání Rady mluvila v množném čísle o tom, že ona a další lidé poskytli materiál o údajném střetu zájmů generálního ředitele ČT Petra Dvořáka například Bezpečnostní radě státu, bezpečnostním výborům parlamentu a dalším institucím. „Kdo ‚my‘, paní Lipovská? Vy za Radu ČT? Nebo vy a někteří radní ČT?“ ptal se radní Zdeněk Šarapatka během přerušení jednání, kdy se nevysílal audiozáznam (Šarapatka ho však později zveřejnil). Odpověď nezazněla, nabídla ji však blízká spolupracovnice Lipovské Jana Bobošíková z Institutu svobody a demokracie.

Lipovská dorazila na Radu ČT s policejní ochranou. Dvořáka nařkla ze střetu zájmů

Další nařčení ze střetu zájmů generálního ředitele České televize Petra Dvořáka zaznělo na středečním jednání Rady ČT. Ve svém vystoupení o něm mluvila radní Hana Lipovská, která do sídla ČT na Kavčích horách dorazila v doprovodu dvou policistů v civilu. Dvořák dostal za úkol, aby do pátku zodpověděl otázky, které se týkají jeho majetkového podílu ve firmě Gopas.

https://zpravy.aktualne.cz/domaci/lipovska-dorazila-na-radu-ct-s-policejni-ochranou-dvoraka-na/r~0242741097bc11eb8e470cc47ab5f122/

Lipovská obvinila ředitele ze střetů zájmů. Na zasedání přivedla policii

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/rada-ceske-televize-hana-lipovska-policie.A210407_151303_domaci_knn

Snaha dostat Českou televizi do obrovského tlaku. Politici reagují na zasedání Rady ČT

Na středečním zasedání Rady České televize se radní Hana Lipovská obklopila dvěma policisty v civilu. Během jednání obvinila generálního ředitele Petra Dvořáka ze střetu zájmů. „Tato situace je zcela nestandardní,“ okomentovala pro deník FORUM 24 přístup Lipovské předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová.

Pod ředitelem České televize Dvořákem se houpe křeslo

Členka Rady České televize (ČT) Hana Lipovská se ve středu postarala o rozruch na jednání Rady. Po zahájení, na nějž se dostavila s údajně přidělenou policejní ochrankou, uvedla, že generální ředitel ČT Petr Dvořák se nachází v těžkém konfliktu a střetu zájmu kvůli jeho dlouholeté majetkové účasti a spoluvlastnictví počítačové firmy Gopas. Podle ní tím porušuje zákon o České televizi a zákon o střetu zájmů. Rada ČT uložila Dvořákovi, aby možný střet zájmů vysvětlil.

https://www.novinky.cz/domaci/clanek/pod-reditelem-ceske-televize-dvorakem-se-houpe-kreslo-40356285#seq_no=3&dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.web.nexttoart&dop_req_id=7vHnv9ECNoU-202104080747&source=article-detail

Poprask na Radě ČT: Lipovská v doprovodu policie útočila na Dvořáka kvůli údajnému střetu zájmů

Středeční zasedání Rady ČT v budově České televize vyeskalovalo v průběhu schůze v nečekané drama. Jeho hlavním podnětem byla úvodní řeč radní Hany Lipovské. Ekonomka v závěru monologu obvinila generálního ředitele média veřejné služby Petra Dvořáka ze střetu zájmů, kterého se měl dopustit vlastnictvím podílu ve společnosti Gopas. Pražská počítačová škola, v jejímž statutárním orgánu Dvořák působil, měla České televizi dodávat poradenské služby. Následovalo přerušení jednání. S Lipovskou předtím do budovy na Kavčích horách vstoupili i údajní policisté v civilu. Ty poté přišli zkontrolovat uniformovaní příslušníci.

https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-udalosti/674603/poprask-na-rade-ct-lipovska-v-doprovodu-policie-utocila-na-dvoraka-kvuli-udajnemu-stretu-zajmu.html

Generální ředitel České televize je ve střetu zájmů, tvrdí Lipovská

“Obvinění radní Lipovské považuji za manipulativní, a do velké míry zmatené. Pokud bych dnes měl možnost se jednání Rady ČT účastnit, jednoduše bych na vše odpověděl a konspirace kolem propojení firem vyvrátil. Trvám na tom, že nejsem ve střetu zájmů a že na tom, že od devadesátých let vlastním podíl ve společnosti Gopas, která poskytuje IT školení, není nic nezákonného ani nemorálního. Naopak krok, kterým radní Lipovská postoupila jakési materiály k posouzení Bezpečnostní radě státu vedené premiérem a bezpečnostním výborům Parlamentu, považuji za extrémní výraz politizace agendy Rady ČT.”

http://www.ceskamedia.cz/clanek/310607/reakce-generalniho-reditele-ct-petra-dvoraka-k-obvineni-radni-lipovske-ze-stretu-zajmu

Je šéf ČT Dvořák ve střetu zájmů? Podle právníků to není jednoznačné

Na jednání Rady České televize opět zazněla tvrdá kritika generálního ředitele Petra Dvořáka. Rada ředitele vyzvala k objasnění možného střetu zájmů kvůli zakázkám mezi ČT a školící firmou Gopas, v níž je minoritním vlastníkem spolu se spolumajitelem PPF Ladislavem Bartoníčkem. Dvořák střet zájmů opakovaně odmítá a tvrdí, že o zakázkách nevěděl. Podle právníků oslovených Echo24 nelze ze zatím známých skutečností dovozovat, že jde automaticky o střet zájmů. Podstatnou roli hraje například skutečný objem zakázek. Ten se však zatím ČT zdráhala i po opakovaných dotazech sdělit.

https://echo24.cz/a/Sx4hX/je-sef-ct-dvorak-ve-stretu-zajmu-podle-pravniku-to-neni-jednoznacne

Rada ČT řeší Dvořákův střet zájmů. Figuruje v něm i jméno šéfa PPF

Rada České televize dnes vyzvala generálního ředitele Petra Dvořáka, aby do pátku vysvětlil možný střet zájmů kvůli spoluvlastnictví počítačové školy Gopas, jejímž spoluvlastníkem je také menšinový akcionář a nový šéf skupiny PPF Ladislav Bartoníček.

Lipovská v akci. Na Radu ČT povolala policii

Na Kavčích horách dnes hodně přituhlo. Radní České televize Hana Lipovská během zasedání Rady obvinila (nepřítomného) generálního ředitele České televize Petra Dvořáka ze střetu zájmů. Spolu s Lipovskou do budovy televize dorazili i tři policisté, sama radní byla obklopena ochrankou. Deníku FORUM 24 to potvrdili radní ČT Zdeněk Šarapatka a bývalý předseda Rady ČT René Kühn. Poté, co Lipovská přečetla své obvinění ředitele Dvořáka, vyhlásil předseda Rady ČT Pavel Matocha přestávku. Situace na místě je nyní poněkud nepřehledná, role jsou ale rozdané celkem srozumitelně: na ty, co nezávislou veřejnoprávní televizi ostřelují stále silnějším kalibrem a na ty, kdo ji brání.

Dramatická Rada ČT: Lipovská proti Dvořákovi rozjela pečlivě připravenou akci

Radní ČT Hana Lipovská stupňuje tlak na generálního ředitele televize. Petr Dvořák je podle ní v robustním střetu zájmů, a to kvůli svému angažmá ve firmě Gopas, kterou spoluvlastní s Ladislavem Bartoníčkem z PPF. Jednání Rady ČT bylo vyhrocené – už jen kvůli nestandardní přítomnosti policie – ale k pokusu o odvolání ředitele radní nepřistoupili. Zjevně k tomu pořád nemají dost hlasů.

https://www.info.cz/zpravodajstvi/strategie/dramaticka-rada-ct

Televizní radní Hana Lipovská dostala policejní ochranu kvůli výhrůžkám

Ministerstvo vnitra potvrdilo, že policie poskytuje krátkodobou ochranu jednomu ze členů Rady České televize. Ze středečního dění v budově na Kavčích horách vyplývá, že jde o Hanu Lipovskou.

https://www.lupa.cz/clanky/televizni-radni-hana-lipovska-dostala-policejni-ochranu-kvuli-vyhruzkam/

Dvořák má Radě ČT vysvětlit údajný střet zájmů. Lipovskou do televize doprovázela policejní ochranka

Rada České televize vyzvala generálního ředitele Petra Dvořáka, aby do pátku vysvětlil svůj možný střet zájmů kvůli spoluvlastnictví počítačové školy Gopas. Dvořák má v Gopasu podle radní Hany Lipovské čtvrtinový podíl a Česká televize si u firmy v minulosti objednávala školení. Dvořák se jednání rady neúčastnil z vážných rodinných důvodů. Ve vyjádření na webu televize pak tvrzení, že je ve střetu zájmů a že porušil zákon, popřel.

https://www.lidovky.cz/byznys/media/rada-ct-vyzvala-generalniho-reditele-dvoraka-aby-vysvetlil-svuj-mozny-stret-zaj.A210407_160240_ln-media_lihem

Petr Kellner byl symbolem 90. let, jeho příběh zobrazoval všechny tehdejší možnosti, hodnotí Josef Šlerka

Telekomunikace, bankovnictví, e-commerce, systém výběru mýta, ale také strojírenství, biotechnologie nebo reality. Naposledy například televize Nova nebo Moneta Money Bank. Na společnosti skupiny PPF, jejíž zakladatel a majitel Petr Kellner tragicky zemřel, v Česku narazíte prakticky na každém kroku. „Já si vlastně nedokážu představit, co více by PPF chtěla v České republice ovládnout,“ přiznává v debatě pořadu Souvislosti David Klimeš, komentátor Aktuálně.cz.

https://plus.rozhlas.cz/petr-kellner-byl-symbolem-90-let-jeho-pribeh-zobrazoval-vsechny-tehdejsi-8463522