Monitoring – Senát tlačí poslance, aby odložili volbu radních ČT

Senát tlačí poslance, aby odložili volbu radních ČT

Poslanecká sněmovna by podle Senátu měla odložit volbu čtyř nových členů Rady České televize, která se plánuje na polovinu dubna. Nejprve je třeba ověřit legitimitu a dodržování zákonných závazků organizací, které navrhly kandidáty na nové členy, usnesli se ve středu senátoři na popud své mediální komise.

Senát tlačí poslance, aby odložili volbu radních ČT

Piráti a Starostové napadli volbu radních ČT, Senát požaduje její odložení

Senát požaduje po Sněmovně, aby odložila volbu do Rady České televize. Tu letos čeká výrazná obmněna, čtyři posty se obsazují nyní, pátý se bude měnit v září. Volební výbor již vybral dvanáct kandidátů, o kterých bude Sněmovna hlasovat v půli dubna. Senát se tohoto procesu neúčastní, rád by do něj ale promluvil.

http://ceskamedia.cz/clanek/309521/pirati-a-starostove-napadli-volbu-radnich-ct-senat-pozaduje-jeji-odlozeni

„Nástroj kontroly se stal nástrojem šikany.“ Senátoři řešili Radu ČT, podle Dvořáka se na něj hledá kritika

Komunikace s Radou České televize se významně zhoršila, její členové hledají jakoukoli kritiku, na základě které mohou konstatovat porušení zákona či kodexu. Na jednání senátní komise pro sdělovací prostředky to řekl generální ředitel ČT Petr Dvořák. Radní René Kühn a Zdeněk Šarapatka se shodli, že chování některých jejich kolegů vůči managementu je šikanózní.

https://denikn.cz/594310/nastroj-kontroly-se-stal-nastrojem-sikany-senatori-resili-radu-ct-podle-dvoraka-se-na-nej-hleda-kritika/

Stát musí propustit víc než dvě třetiny lidí. Pavel Kysilka o pandemii i České televizi

Bývalý viceguvernér České národní banky a dlouholetý ředitel České spořitelny Pavel Kysilka v roce 2016 po odchodu z dozorčích rad státní České exportní banky a Českomoravské záruční a rozvojové banky prohlásil, že už nechce pracovat pro stát. Nedává mu to smysl, protože politici se neumějí na ničem dohodnout a dát jasné zadání. Po třech letech se do veřejných služeb vrátil. Hned do tří funkcí. Šéfuje dozorčí radě Českých drah. Je členem dozorčí rady Českomoravské záruční a rozvojové banky a stojí v čele Národní investiční rady při Národním investičním fondu SICAV, který má podporovat rozvoj veřejných i soukromých infrastrukturních investic, a víc než rok je také místopředsedou Rady České televize, k níž je v poslední době upnuta veřejná pozornost.

https://echo24.cz/a/Si5bU/stat-musi-propustit-vic-nez-dve-tretiny-lidi-pavel-kysilka-o-pandemii-i-ceske-televizi

Rozhlasový radní Nerušil otevřeně fandí Trikolóře: „Jen se zajímám o politiku, jsem nezávislý,“ tvrdí

Funkce v politických stranách členům mediálních rad zákony zakazují, někteří se ale svými politickými sympatiemi netají. A to i v případě, kdy je radní fanouškem hnutí, které by veřejnoprávní média nejradši zrušilo nebo jim alespoň výrazně omezilo příjmy. To je případ člena Rady Českého rozhlasu Josefa Nerušila, podporovatele Trikolóry.

Miluše Horská /KDU-ČSL/: Vyzýváme poslance k tomu, aby odložili volbu nových členů Rady ČR

Stálá komise Senátu pro sdělovací prostředky dnes navrhla usnesení, v němž vyzývá Poslaneckou sněmovnu k tomu, aby oddálila volbu nových členů do Rady České televize. „Výběr některých kandidátů do Rady ČT může přinést ohrožení její nezávislosti. Hrozí útok na samotnou podstatu veřejnoprávního média,“ vysvětluje situaci senátorka Miluše Horská, která je členkou Stále komise Senátu pro sdělovací prostředky.

https://www.kdu.cz/aktualne/zpravy/miluse-horska-kdu-csl-vyzyvame-poslance-k-tomu-aby

Odložte volby radních ČT, vyzval Senát poslance

Sedm z dvanácti finalistů aktuální volby čtyř nových členů Rady České televize nominovaly spolky, které nezveřejňují v rejstříku informace o svém hospodaření. A to přesto, že jim to zákon nařizuje pod sankcí až 100 tisíc korun, případně pod hrozbou vymazání. Dalšího kandidáta pak vyslal nadační fond, který byl založen v září 2020 s nadačním kapitálem ve výši 10 tisíc korun, napsal HlídacíPes.org v pondělí.

Senát vyzval k udržení nezávislosti České televize. Sněmovna by podle něj měla odložit volbu čtyř nových členů Rady ČT

Senát vybídl k udržení nezávislosti České televize v souladu s programovým prohlášením vlády. Sněmovna by v souvislosti s tím podle horní komory měla odložit volbu čtyř nových členů Rady ČT, která je plánována na polovinu dubna. Nejprve je třeba ověřit legitimitu a dodržování zákonných závazků organizací, které navrhly kandidáty na nové členy. Senátoři o tom ve středu rozhodli na popud své mediální komise.