Monitoring – Většinu finalistů do Rady ČT nominovaly spolky, které porušují zákon

Ondřej Neumann: Většinu finalistů do Rady ČT nominovaly spolky, které porušují zákon

Sedm z dvanácti finalistů aktuální volby čtyř nových členů Rady České televize nominovaly spolky, které nezveřejňují v rejstříku informace o svém hospodaření. A to přesto, že jim to zákon nařizuje pod sankcí až 100 tisíc korun, případně pod hrozbou vymazání. Dalšího kandidáta pak vyslal nadační fond, který byl založen v září 2020 s nadačním kapitálem ve výši 10 tisíc korun. 

Opozice: Někteří kandidáti do Rady ČT představují ohrožení nezávislosti televize

Někteří kandidáti do sněmovní volby čtveřice nových členů Rady České televize představují podle koalice opozičních ODS, KDU-ČSL a TOP 09 ohrožení nezávislosti tohoto veřejnoprávního média.

https://zpravy.tiscali.cz/opozice-nekteri-kandidati-do-rady-ct-predstavuji-ohrozeni-nezavislosti-televize-508041

Sněmovna by mohla prodloužit odpočty na DPH pro ČT a ČRo

Česká televize a Český rozhlas by mohly mít až do konce roku 2024 možnost uplatňovat nárok na odpočty na dani z přidané hodnoty v současném rozsahu.

https://www.mediaguru.cz/clanky/2021/03/snemovna-by-mohla-prodlouzit-odpocty-na-dph-pro-ct-a-cro/

Strach o osud ČT: Petici už podepsali Hrušínský, Liška, Geislerová, Pavlica i tisíce Čechů!

Už 18 tisíc lidí podepsalo internetovou petici, která žádá odvolání některých členů Rady České televize a respektování právního řádu. Podle autorů petice, kterými jsou iniciativa Stojím za ČT, spolek Společně Brno a režisér Břetislav Rychlík, totiž porušili zákon tím, že nedávno sesadili Dozorčí komisi. “Nepřátelé ČT chtějí odvolat generální ředitele a televizi ovládnout. To nemůžeme dopustit,” uvádí například spolek Stojím za ČT

https://stars24.cz/aktualne-z-internetu/27192-strach-o-osud-ct-petici-uz-podepsali-hrusinsky-liska-geislerova-pavlica-i-tisice-cechu