Monitoring – Dvanáct důvodů pro zrušení Rady ČT?

Dvanáct důvodů pro zrušení Rady České televize?

Za „svatou válkou“ Hany Lipovské zbrojí ke zteči Jana Bobošíková, jež nezapomněla na příkoří minulosti a po marných pokusech uchytit se v politice si nyní možná opět brousí zuby na post v České televizi.

https://denikreferendum.cz/clanek/32504-dvanact-duvodu-pro-zruseni-rady-ceske-televize

David Smoljak: Snaha některých členů Rady České televize odvolat ředitele Dvořáka je úporná a směšná

Riziko ovládnutí České televize politickou mocí trvá, myslí si senátor David Smoljak (STAN), který je místopředsedou Stálé komise senátu pro sdělovací prostředky. Část členů Rady ČT působí až směšně, jak se úpěnlivé snaží o odvolání ředitele České televize, poznamenal v rozhovoru pro deník FORUM 24. Argumenty, jimiž se pak titíž radní pokoušejí získat víc televizního času pro okamurovce, se podle něj zcela míjejí se zákonem, na nějž odkazují.

Expert i politici se pustili do Rady České televize. Důvodem je tvrzení o SPD

Rada ČT ve středu schválila výroční zprávu o činnosti České televize za minulý rok, která nyní zamíří do dolní komory parlamentu. Do dokumentu se na poslední chvíli dostala pasáž o nedostatečném prostoru pro hnutí SPD ve zpravodajských a diskusních pořadech. Podle šéfa poslanců ODS Zbyňka Stanjury toto tvrzení zabraňuje hlasovat pro přijetí výroční zprávy v Poslanecké sněmovně. Mediální analytik Filip Rožánek pak hlasování radních označil za rafinovaný procedurální tah.