Monitoring – Radní ČT Lipovská měla mířit na setkání s Faltýnkem a Okamurou

Kamery České televize zachytily členku Rady ČT Hanu Lipovskou před Poslaneckou sněmovnou v čase, kdy se měla údajně potkat s Jaroslavem Faltýnkem a Tomiem Okamurou.

https://www.mediaguru.cz/clanky/2021/03/radni-ct-lipovska-mela-mirit-na-setkani-s-faltynkem-a-okamurou/

Evropa si začíná všímat už i české mediální krize. Zatím řešila hlavně Polsko s Maďarskem

Když nejznámější rakouský televizní moderátor Armin Wolf včera klikl na ikonku „retweet“, možná tím udělal velkou službu České televizi. Dál do světa tím poslal krátký, německy psaný text o tom, že v Česku právě probíhá boj o politické obsazení Rady ČT. Wolfa na Twitteru sleduje skoro půl milionu lidí a i díky němu se z ostřelování tuzemských veřejnoprávních médií zaslouženě stane možná i celoevropské téma.

Cochcárna a politické vlivy. O zajištění kvalitní České televize vůbec nejde

Požadavek odbornosti a nestrannosti je zřejmě to poslední, co zajímá výběrčí kandidátů do Rady České televize. Poslední vybraná dvanáctka, z níž se má rekrutovat nová čtveřice radních, je toho důkazem.

https://www.lidovky.cz/nazory/machalicka-cochcarna-a-politicke-vlivy-o-zajisteni-kvalitni-ceske-televize-vubec-nejde.A210323_093834_ln_nazory_vag

Radní Foltán je připraven žalovat ČTK kvůli proplacení cestovného

Radní žádá po tiskové agentuře, na kterou dohlíží, na cestovném zpětně zaplatit 47.517 Kč

Ministr nebo radní ČRo? Arenberger by si musel vybrat

o hry o post ministra zdravotnictví nově přibylo jméno (přesněji řečeno, přihlásil se jako vhodný kandidát sám) Petra Arenbergera, kožního lékaře, šéfa vinohradské nemocnice, vysokoškolského pedagoga – a radního Českého rozhlasu. Právě s funkcí člena Rady ČRo je však případné ministerské angažmá podle Zákona o Českém rozhlase neslučitelné, stejně jako s funkcí prezidenta republiky, poslance, senátora a dalších veřejných postů.

Kašparů rezignoval na členství v Radě ČT, měl skončit v květnu

Psychiatr a kněz Jaroslav Maxmilián Kašparů rezignoval na své členství v Radě České televize. Důvodem je jeho zdravotní stav. Rezignační dopis datoval k 17. březnu. Informovala o tom ČTK. Mandát mu měl končit ke konci letošního května a Kašparů už ho neobhajoval. Do rady ho navrhla Asociace režisérů, scenáristů a dramaturgů.

https://ct24.ceskatelevize.cz/domaci/3287697-kasparu-rezignoval-na-clenstvi-v-rade-ct-mel-skoncit-v-kvetnu

Bobošíková, Lipovská, Ústavní soud a význam slova chucpe

Paní Bobošíková se slečnou Lipovskou již delší dobu prezentují, že neznají své hranice. Momentálně situace dospěla tak daleko, že dámy obviňují předsedu a soudce Ústavního soudu z trestného činu, podávají na ně trestní oznámení, a při tom udávání slečna Lipovská zapomíná na to, že i ona je vázána nějakým zákonem. Zákonem, který opakovaně, systematicky a veřejně porušuje. Jako radní veřejnoprávní České televize nesmí reprezentovat ničí zájmy. Pod „výzvou“ k trestnímu oznámením na Pavla Rychetského je vedle paní Bobošíkové podepsána i „Ing. Hana Lipovská, Ph.D., členka správní rady Institutu svobody a demokracie, z. ú“. Takové členství však slečně Lipovské, radní ČT, výslovně zakazuje zákon o České televizi.