Mediální rady – monitoring – 28. ledna

Rada chce vědět, které politiky si ČT zve či nezve do zpravodajství

Rada České televize dnes požádala generálního ředitele, aby jí postoupil informace o účasti předsedů a představitelů parlamentních stran ve vysílání ČT v minulém roce. Radní chtějí znát počet přijatých i odmítnutých pozvánek a to zvlášť za každý z profilových pořadů ČT24.

http://ceskamedia.cz/clanek/297984/rada-chce-vedet-ktere-politiky-si-ct-zve-ci-nezve-do-zpravodajstvi

Český rozhlas má z vlastníků nejvyšší podíl na rádiovém trhu

Podle dat za druhé pololetí roku 2020 je Český rozhlas nejsilnějším subjektem na rádiovém trhu podle vlastnických podílů.

https://www.mediaguru.cz/clanky/2021/01/cesky-rozhlas-ma-z-vlastniku-nejvyssi-podil-na-radiovem-trhu/

SERIÁL O TV: Sledovanost a trendy v chování televizních diváků

Ve druhém díle seriálu o vývoji TV trhu během uplynulých deseti let se zaměříme na televizní sledovanost. Přiblížíme, jak televizi sledují mladší věkové skupiny v porovnání s obdobím před 10 lety i jak se za tu dobu proměnilo chování diváků.

Diváci byli loni nejspokojenější s programem ČT

Česká televize získala v loňském roce od diváků v hodnocení spokojenosti 8,5 bodu. Navýšení zaznamenala zejména u mladších pětatřiceti let. Mezi pořady s nejvyšší spokojeností patřily minisérie Marie Terezie a Stockholmský syndrom a také pořady vzniklé v době pandemie: vzdělávací UčíTelka, Pohybovky Pavla Kříže nebo magazín Život na třetí.

https://www.parabola.cz/zpravicky/33520/divaci-byli-loni-nejspokojenejsi-s-programem-ct/

Poslanci chtějí jednat o odvolání místopředsedy Rady ČT Jiřího Šlégra

Mediální výbor sněmovny by mohl už příští týden diskutovat o odvolání Jiřího Šlégra z Rady České televize. Bývalý hokejista a někdejší poslanec se navzdory platným vládním opatřením zúčastnil sobotního hotelového večírku v Teplicích. Oficiálně trvá na tom, že tam byl kvůli pracovní schůzce.

https://www.lupa.cz/aktuality/poslanci-chteji-jednat-o-odvolani-mistopredsedy-rady-ct-jiriho-slegra/

Šlégr se na Radě ČT bál nepříjemných otázek, ze schůzky odešel. Rezignujte, vyzvala ho Adamová

Večírek v teplickém hotelu, pořádaný v době přísných opatření a 5. stupni PES, vzbudil pozornost. Oslavy padesátin vlivného podnikatele Petra Bendy se kromě policejního prezidenta Vladislava Husáka a šéfa Národní sportovní agentury Milana Hniličky, který se kvůli tomu vzdá poslaneckého mandátu, zúčastnil také místopředseda Rady České televize Jiří Šlégr. Na středeční Radě ČT však nechtěl čelit nepříjemným otázkám, a tak raději odešel. 

Nejvíce vzrostla spokojenost s ČT u mileniálů

Česká televize získala v loňském roce od diváků v hodnocení spokojenosti 8,5 bodu. Navýšení zaznamenala zejména u mladších pětatřiceti let. Mezi pořady s nejvyšší spokojeností patřily minisérie Marie Terezie a Stockholmský syndrom a také pořady vzniklé v době pandemie: vzdělávací UčíTelka, Pohybovky Pavla Kříže nebo magazín Život na třetí. ČT se loni dařilo také v mezinárodním srovnání. Stanice ČT24 se osmým rokem po sobě stala nejsledovanějším zpravodajským veřejnoprávním programem v Evropě, navíc s nejvyšším meziročním nárůstem podílu na publiku.

https://www.radiotv.cz/p_tv/nejvice-vzrostla-spokojenost-s-ct-u-milenialu/