Mediální rady – monitoring – 13. ledna 2021

Aleš Rozehnal: Šéf televizní Rady si zákon o ČT vykládá špatně. Radní nesmí mít ve spolku funkci

KOMENTÁŘ. Podle šéfa Rady České televize Pavla Matochy jeho členství v Radě nijak nepřekáží fakt, že je zároveň předsedou spolku Pražská šachová společnost. Matocha tvrdí, že zákaz členství členů Rady ve spolcích se vztahuje jen na občanská sdružení politické povahy. Odvolává se přitom na duch zákona, respektive vůli zákonodárce. Ta přitom mluví jasně v Matochův neprospěch, jak ukazuje i historie zákona o České televizi.

Členové rozpuštěné dozorčí komise žalují Radu ČT. Neměli jste právo nás odvolat, tvrdí

Čtveřice odvolaných členů dozorčí komise Rady České televize se rozhodla obrátit na soud. Mají totiž pocit, že rozpuštění jejich komise neproběhlo v souladu se zákonem.

Včera podali členové rozpuštěné dozorčí komise žalobu na Radu České televize. Jsou pod ní podepsaní čtyři členové z pěti, tedy Simona Holubová, Stanislava Hronová, Jiří Staněk a Jiří Stránský. Žaloba navazuje na předžalobní výzvy, které již v minulosti členové komise Radě poslali.

https://denikn.cz/533859/clenove-rozpustene-dozorci-komise-zaluji-radu-ct-nemeli-jste-pravo-nas-odvolat-tvrdi/

Moderátor Veselý o kolegyni mluvil obhrouble, kodex ale neporušil, píše šéf rozhlasu zaměstnancům

Generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral odmítl, že by moderátor Lubomír Veselý hrubým vyjádřením na adresu své rozhlasové kolegyně Veroniky Sedláčkové porušil Kodex ČRo. Pohovor s nadřízeným je podle něj dostatečným opatřením. Vyplývá to ze Zavoralovy reakce pro zaměstnance, kterou má Deník N k dispozici.

https://denikn.cz/535721/moderator-vesely-o-kolegyni-mluvil-obhrouble-kodex-ale-neporusil-pise-sef-rozhlasu-zamestnancum/