Mediální rady – monitoring – 12. ledna 2021

ČRo: Zavoral zvažuje zavést závazná pravidla chování na sítích

Generální ředitel Českého rozhlasu bude diskutovat o možnosti zavést pro zaměstnance ČRo závazná pravidla chování na sociálních sítích.

Generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral bude chtít ve vedení diskutovat změny stávajícího interního „Doporučení pro chování zaměstnanců a spolupracovníků Českého rozhlasu na sociálních sítích“ na pravidla, která budou závazným dokumentem tak, jako je tomu například v britské BBC.  Uvedl to v reakci na interní otevřený dopis zaměstnanců ČRo, ve kterém si stěžovali na nepřijatelné chování moderátora Luboše Xavera Veselého.

https://www.mediaguru.cz/clanky/2021/01/cro-zavoral-zvazuje-zavest-zavazna-pravidla-chovani-na-sitich/

Šéf rozhlasu podřízeným: Xaverovi jsme domluvili

Generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral odpověděl svým podřízeným na otevřený dopis, ve kterém ho kritizovali za nedostatečnou reakci na urážky moderátorky Veroniky Sedláčkové jejím rozhlasovým kolegou (a radním ČT) Lubomírem Veselým. V e-mailu zaměstnancům, který má HlídacíPes.org k dispozici, Zavoral mimo jiné píše:

„V reakci na aktuální případ budu chtít s kolegy ve vedení diskutovat na téma změny stávajícího interního „Doporučení pro chování zaměstnanců a spolupracovníků Českého rozhlasu na sociálních sítích“ na pravidla, která budou závazným dokumentem tak, jako je tomu například v britské BBC.“

Tahanice o Radu ČT pokračují – radní Šarapatka po Sněmovně požaduje odvolání předsedy Rady Matochy

I v novém roce si dosyta užijeme politických sporů obklopujících Radu České televize. Výkop sezóny 2021 si vzal na starosti radní a komentátor webu Forum 24 Zdeněk Šarapatka, který Volebnímu výboru Sněmovny zaslal oficiální žádost o neprodlené odvolání předsedy Rady Pavla Matochy.

http://www.ceskamedia.cz/clanek/295827/tahanice-o-radu-ct-pokracuji-radni-sarapatka-po-snemovne-pozaduje-odvolani-predsedy-rady-matochy

„Je to jen zábava,“ tvrdí youtuber Veselý a za peníze koncesionářů podkopává veřejnoprávní média

ANALÝZA. Lubomír Veselý je pravděpodobně jediným moderátorem v českém éteru, jemuž peníze od koncesionářů pomáhají posilovat jeho komerční marketingovou značku a zároveň škodit veřejnoprávním médiím. Díky stabilním příjmům z moderování v ČRo a fixní odměně z Rady ČT se Veselý může věnovat méně ziskovým projektům, v nichž veřejnoprávní média opakovaně kritizuje – internetové televizi XTV a svému youtubovému streamu.