Mediální rady – monitoring – 8. ledna 2021

„Xaver“ nám kazí jméno, píší zaměstnanci rozhlasu řediteli. Chtějí stejná pravidla pro všechny

Zaměstnanci Českého rozhlasu ve čtvrtek odeslali kritický dopis pro ředitele Reného Zavorala. Reagují v něm na poslední výroky moderátora Lubomíra Veselého na adresu jeho rozhlasové kolegyně Veroniky Sedláčkové. V dopise připomínají, že za rok a půl v rozhlase už Veselý přitáhl negativní pozornost k veřejnoprávnímu médiu několikrát.

„Bohužel ztrácíme víru.“ Zaměstnanci rozhlasu si stěžují na Veselého i postoje ředitele Zavorala

Desítky zaměstnanců Českého rozhlasu si stěžují na chování moderátora Lubomíra Xavera Veselého. V otevřeném dopise se ohrazují proti jeho slovům na adresu kolegyně Veroniky Sedláčkové, kterou Veselý veřejně nevybíravým způsobem kritizoval za údajnou přílišnou genderovou korektnost.

„Pan Veselý, který je externím spolupracovníkem Českého rozhlasu a na kterého se tím pádem také vztahuje kodex i další pravidla ČRo, poškodil a opakovaně poškozuje dobré jméno veřejnoprávní instituce. To je pro nás nepřijatelné,“ píšou pracovníci veřejnoprávního rádia generálnímu řediteli Renému Zavoralovi.

https://denikn.cz/533536/bohuzel-ztracime-viru-zamestnanci-rozhlasu-si-stezuji-na-veseleho-i-postoje-reditele-zavorala/

Dusno v rozhlase kvůli výrokům moderátora Veselého: „Nekolegialita a nabubřelé buranství.“

Po verbálním útoku moderátora Českého rozhlasu Lubomíra Veselého na kolegyni Veroniku Sedláčkovou roste v ČRo napětí. Vedení zpravodajství označilo Veselého výpad za příklad „neloajality, nekolegiality a nabubřelého buranství“. Část zaměstnanců otevřeně kritizuje vedení rozhlasu za to, že se moderátorky nezastalo. Na „téma Xaver“ se chystá i otevřený dopis generálnímu řediteli.

K vyjádření Luboše Xavera Veselého na adresu moderátorky ČRo Plus Veroniky Sedláčkové

S cílem slyšet přesně, co na dané sociální síti zaznělo a v jakém kontextu, jsem si na kanále Youtube pustil pořad Luboše Xavera Veselého, který zazněl na jeho privátním streamu a ve kterém se autor pořadu vyjadřuje na adresu moderátorky stanice ČRo Plus Veroniky Sedláčkové.

Nejprve chci na tomto místě jednoznačně prohlásit, že Veroniku Sedláčkovou považuji za zkušenou, erudovanou a kvalitní moderátorku a novinářku. A její práce pro Český rozhlas si vážím.

https://informace.rozhlas.cz/k-vyjadreni-lubose-xavera-veseleho-na-adresu-moderatorky-ceskeho-rozhlasu-plus-8398793

Vulgární Veselý Xaver ředitelem Českého rozhlasu moc potrestán nebyl

Luboš Veselý ve svém novoročním streamu na Youtube o redaktorce Českého rozhlasu Veronice Sedláčkové uvedl, že je „zatížená genderovým, korektním, debilním stylem, aby se zavděčila svým pokrokovým šéfům“, a to kvůli tomu, že použila výrazy jako „obyvatelky ČR“ nebo „daňové poplatnice“. Že by to pro tuto karikaturu novináře mělo nějaké důsledky? Ale kdepak.