Mediální rady – monitoring – 30. prosince 2020

ČT se brání kritice: Odkud jsme měli brát oponenty, když zarytě mlčeli?

Diskusi o působení velkých televizí za koronavirové pandemie a speciálně České televize otevřel ve velkém stylu senátor Jan Horník (STAN). Místopředseda horní komory poslal otevřený dopis generálnímu řediteli ČT Petru Dvořákovi s výzvou, aby už přestala se svou pandemickou obsesí a věnovala se i jiným tématům: „Strašení občanů Covidem-19 musí neprodleně skončit, aby nebyly u občanů mnohdy neodůvodnitelně navozovány pocity úzkosti.“

https://echo24.cz/a/ST34m/ct-se-brani-kritice-odkud-jsme-meli-brat-oponenty-kdyz-zaryte-mlceli

Škodí České televizi Fridrichová, Moravec, Wollner a Železný, jak tvrdí předseda Rady ČT? Ne.

Jak ale vnímají Češi tyto moderátory? Čtveřici osobností předseda Rady ČT Pavel Matocha nařknul, že u “významné části české populace tu televizi vlastně poškozují”. Nadpoloviční většina došlých stížností se prý týká právě jich. Konkrétní znění zpráv od diváků ale Rada ČT zveřejnit nechce ani v anonymizované podobě. Výzkumná agentura Behavio pocity ze zmíněných osobností změřila. A zjišťovala i to, jak si veřejnoprávní médium stojí ve srovnání s dalšími TV stanicemi.

Sedm měsíců v Radě ČT aneb Jednoznačná a nesporná fakta o této době

Rada České televize má za sebou sedm měsíců v obměněném složení. Byla vyměněna dozorčí komise za kompetentnější a vedení rady, projednány a odsouhlaseny dlouhodobé plány i rozpočet ČT na příští rok, prosazen hloubkový audit za co a jak ČT utrácí a začala se řešit agenda stížností a podnětů.

https://ceskapozice.lidovky.cz/tema/sedm-mesicu-v-rade-ct-aneb-jednoznacna-a-nesporna-fakta-o-teto-dobe.A201228_234640_pozice-tema_lube

Česká televize plánuje hloubkový audit. Úspory nemají ovlivnit kvalitu

Česká televize hledá auditorskou firmu, která jí provede hloubkovou analýzu nákladů. Informace vyplývá z Věstníku veřejných zakázek. Zájemci se mohou hlásit do 29. ledna 2021. Zakázka má hodnotu 12,25 milionů korun bez DPH a je vypsána na 38 měsíců. Jak dlouho potrvá samotná kontrola není jasné.

ČT bude na žádost Rady spouštět hloubkový audit, výběrové řízení již vypsala

Rada České televize obměnila v posledním roce výrazně své složení a hned několik jejích čerstvých členů se začalo okamžitě zajímat o možnost provést hloubkový audit hospodaření. V červnu jej Rada doporučila managementu, který následně absolvoval přípravné schůzky se zástupci velkých auditorských firem, takzvanou velkou čtyřkou: Deloitte, KPMG, Ernst & Young a PwC. Nyní Česká televize veřejnou zakázku na hloubkovou analýzu nákladů konečně vyhlásila.

http://www.ceska-media.cz/clanek/293502/ct-bude-na-zadost-rady-spoustet-hloubkovy-audit-vyberove-rizeni-jiz-vypsala