Mediální rady – monitoring – 18. listopadu

Demonstrace v autech. Zvyšuje se tlak na ČT a bude hůř, varoval Roll

Před budovou České televize v Praze se v úterý uskutečnila demonstrace na obranu nezávislosti ČT a veřejnoprávních médií. Předseda spolku Milion chvilek Benjamin Roll upozornil na stupňující se tlak na ČT, který podle něj může vrcholit v příštím roce po volbě části rady. Senátor Marek Hilšer zase varoval před některými současnými radními, kteří podle něj nechtějí nezávislá média.

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/milion-chvilek-pro-demokracii-demonstrace-v-autech-nezavislost-ceska-televize-kavci-hory.A201117_110329_domaci_indr

Na Kavčích horách se demonstrovalo na podporu České televize

Spolky Milion chvilek pro demokracii, Vraťte nám stát a Svobodu médiím svolaly odpoledne 17. listopadu demonstraci na podporu České televize. Na Kavčích horách v Praze proběhla formou „automobilového protestu“, kvůli hygienickým opatřením seděli účastníci ve svých vozech. Před budovou České televize promluvilo také několik řečníků.

https://www.lupa.cz/aktuality/na-kavcich-horach-se-demonstrovalo-na-podporu-ceske-televize/

Před budovou České televize se sešly desítky lidí. Protestovaly proti odvolání dozorčí rady

Před budovou České televize se v úterý odpoledne sešly desítky lidí v autech i na ulici, aby demonstrovali proti pokusům ovlivnit nezávislost veřejnoprávní instituce. Akci pořádaly iniciativy Vraťte nám stát! a Svobodu médiím s podporou uskupení Milion chvilek pro demokracii.

https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/ceska-televize-protest-dozorci-rada-odvolani-media_2011171518_tzr

Předseda Rady ČT René Kühn se rozhodl rezignovat

Způsob odvolání dozorčí komise Rady České televize nebyl podle stálé komise Senátu pro sdělovací prostředky v souladu se zákonem.

https://www.mediaguru.cz/clanky/2020/11/predseda-rady-ct-rene-kuhn-se-rozhodl-rezignovat/