Mediální rady – monitoring – 27. července

Finanční ředitel ČT: Úspory nejdou hledat donekonečna, ať radní určí priority

Česká televize dokáže bez navýšení poplatku fungovat do roku 2024, ale pak už bude muset omezit rozsah činností. Bez posílení příjmů jiná možnost není, říká v rozhovoru finanční ředitel David Břinčil.

Při červnovém zasedání Rady ČT padaly z úst radních různá hodnocení ekonomické situace České televize. Jeden mluvil o Titaniku, kde se na palubě tančí, ale do podpalubí se valí voda. A druhá členka rady naznačovala, že se rozhoduje, zda má pacient zhoubný nebo nezhoubný nádor. Co na takové příměry říkáte?

https://www.lupa.cz/clanky/financni-reditel-ct-uspory-nejdou-hledat-donekonecna-at-radni-reknou-sve-priority/

Jak si užít príjemnou rozpravu s bušením do stolu a urážkami

Znáte takový ten pocit, kdy se stydíte za někoho jiného, ale vám samotným je trapně?

Otázku v úvodu položil svým kolegům čerstvě zvolený člen Rady České tiskové kanceláře, bývalý sportovní novinář Aleš Mareček. Radní zvolený na návrh sociálních demokratů se minulý týden poprvé zúčastnil zasedání kontrolního orgánu jednoho z nejdůležitějších médií v zemi. A nestačil zírat. Na zasedáních Rady ČTK se totiž už delší dobu odehrávají zcela nedůstojné scény, jejichž hlavním aktérem je dvojice dosazená vládním hnutím ANO. Členové rady Pavel Foltán a Petr Žantovský se dohadují se svými kolegy, zpochybňují průběh zasedání, napadají přijatá rozhodnutí a jednou je kamera zachytila, jak jen hledají něco dalšího, čím by mohli obstruovat.

Hospodářské noviny, 27. 7. 2020, str. 9