Mediální rady – monitoring – 9. července

Radním ČTK se stal Mareček, volná místa v Radě ČRo neobsazena

Členem Rady ČTK byl zvolen někdejší sportovní novinář Aleš Mareček. Volná místa v Radě ČRo zůstala neobsazena.

https://www.mediaguru.cz/clanky/2020/07/radnim-ctk-se-stal-marecek-volna-mista-v-rade-cro-neobsazena/

Neznámé detaily. Jak Jaromír Soukup vyhrál spor o své pořady s vysílací radou

Majitel televize Barrandov a její hlavní moderátor v jedné osobě si za poslední dobu připsal dvě vítězství nad Radou pro rozhlasové a televizní vysílání. Díky úspěšným žalobám nemusí Jaromír Soukup platit statisícové pokuty za výroky ve svých pořadech. 

https://www.lupa.cz/clanky/nezname-detaily-jak-jaromir-soukup-vyhral-spor-o-sve-porady-s-vysilaci-radou/

Nové volby pro mediální rady: přískokem vpřed

Členem Rady České tiskové kanceláře ve středu 8. července zvolila Sněmovna někdejšího sportovního novináře Aleše Marečka. Navrhl ho poslanecký klub sociální demokracie za Michaelu Marksovou, která se stala v polovině června politickou náměstkyní ministra zahraničí Tomáše Petříčka (ČSSD). Dvě volná místa v Radě Českého rozhlasu ani místo v Radě pro rozhlasové a televizní vysílání obsazena nebyla.

Znát zákulisí volby do vedení Rady ČT je ve veřejném zájmu. Nás všech

Lhát se nemá. Ani fakt, že Miloš Zeman a Andrej Babiš povýšili v zemi lež na běžnou normu, totiž nezavře ústa zprávám o dění ve veřejných institucích. Jakkoliv jejich příklady táhnou a lhaní, pokrytectví, servilita a poklonkování moci je už zase hlavním klíčem k rychlé kariéře ve veřejných funkcích, na gumování paměti zatím nedosáhnou. 

Sněmovně se nepodařilo zvolit nové členy rozhlasové ani vysílací rady

Poslanci ve středu 8. července hlasovali o obsazení dvou volných míst v Radě Českého rozhlasu a jednoho volného místa v Radě pro rozhlasové a televizní vysílání. Ani v jednom případě však nikoho z kandidátů nevybrali a proběhnou proto druhá kola voleb.

https://www.lupa.cz/aktuality/snemovne-se-nepodarilo-zvolit-nove-cleny-rozhlasove-ani-vysilaci-rady/