Mediální rady – monitoring – 29. června

Vládní poslanci se pravomocí při volbě mediálních rad jen tak nevzdají

S místopředsedou volebního výboru Tomášem Martínkem (Piráti) o volbě radních ČRo

https://www.respekt.cz/rozhovor/vladni-poslanci-se-pravomoci-pri-volbe-medialnich-rad-jen-tak-nevzdaji

„Tohle Vám v ČT asi neukážou,“ rozčílil se Okamura nad záběry, které ČT odvysílala o den dříve

„Tohle Vám v ČT asi neukážou. Podívejte se, jak imigranti rabují v Německu,“ rozčílil se předseda SPD Tomia Okamura na svém facebookovém profilu v pondělí. Šlo o záběry nepokojů, které vypukly po provedené kontrole kvůli držení drog. Ta vyvolala v německém Stuttgartu v noci na neděli rozsáhlé nepokoje spojené s rabováním. Při potyčkách bylo zraněno přes deset zasahujících policistů.

Petici za odvolání Xavera Veselého z Rady ČT podepsalo více než 1600 lidí, petice pokračuje

V polovině června zveřejnil moderátor Lubomír Veselý video, v němž sprostě napadal novinářku deníku FORUM 24 kvůli kritickému komentáři. Na výroky reagoval například Český národní výbor Mezinárodního tiskového institutu dopisem poslancům s výzvou k jeho odvolání. A k nim se přidal také novinář Jiří X. Doležal, který zveřejnil petici. Tu v sobotu večer podepsalo více než 1600 lidí.

Babišův výsadek zaútočil na ředitele ČT a funkce v radě. Od Lipovské po Veselého

Ve středu bylo dusno. Nejen vlivem letního počasí, ale i pro výkony nováčků v Radě České televize. Postavy, které do kontrolního orgánu protlačila Babišova a Zemanova nenávist k veřejnoprávní televizi, v mnohém předčily i zdrcující charakteristiky ze skandálního mailu předsedy „mediálního“ výboru Sněmovny Stanislava Berkovce z ANO. Útokem totiž vzaly hned tři klíčové body schůze, které mají na veřejnoprávní instituci podstatný vliv: výroční zprávu o hospodaření ČT, roční odměnu jejího ředitele a volbu vedení televizní rady.

Jednání televizní rady za všechny peníze. Zajistí škrty lepší ČT?

Noví členové Rady České televize se dali do práce. Na zasedání minulou středu se projevily dělicí linie, které naznačují, jak budou v příštích měsících vypadat jejich postoje ke klíčovým tématům. A také se potvrdilo, že management Petra Dvořáka bude čelit silným slovům nových radních nejenom na sociálních sítích, ale i přímo při zasedání.

https://archiv.ihned.cz/c1-66783950-jednani-televizni-rady-za-vsechny-penize-zajisti-skrty-lepsi-ct

Karel Hvížďala: Minulá válka o Českou televizi

Společenská struktura je dnes podobně složitá jako fyzika na mikroskopické úrovni.

https://plus.rozhlas.cz/karel-hvizdala-minula-valka-o-ceskou-televizi-8237580%20