Mediální rady – monitoring – 22. června

Jsme společnost vzestupu buranů. Lidé jako Xaver Veselý jsou symbolem doby, říká Václav Moravec

Moderátor Václav Moravec se veřejně vyjadřuje jen zřídka. Výjimku udělal ve velkém rozhovoru pro Deník N, v němž se velmi ostře ohrazuje vůči kritice poslankyně ANO Barbory Kořanové či radního ČT Lubomíra Veselého. „Myslím, že věnujeme příliš času a prostoru v médiích lidem, o nichž nemá smysl se vůbec bavit. Oni jsou jen symbolem doby. Doby vzestupu buranství a nekompetentnosti,“ reaguje Moravec.

https://denikn.cz/384232/zamenujeme-pravdu-a-blaboly-prostor-dostavaji-lide-kterym-bychom-se-driv-jen-vysmivali-rika-vaclav-moravec/

Diváci si stěžují na pořad Máte slovo. Je to bulvární show, říká vysílací rada

Melodická, skoro až něžná znělka uvádí každý čtvrtek večer na ČT1 diskusní pořad Máte slovo. Realita ve studiu, která pak následuje, však bývá plná vyhrocených emocí, které se potom snaží uhlídat moderátorka Michaela Jílková. Po dvanácti letech vysílání už má za sebou přes 450 epizod a další budou následovat po letní pauze. Navzdory kritice Česká televize neplánuje, že by Máte slovo vyřadila ze schématu. Ostatně to není tak dlouho, co mu pořídila nové dekorace.

https://www.lupa.cz/clanky/mate-slovo-bulvarni-show-stiznosti-ceska-televize-michaela-jilkova/

Otevřený dopis Zdeňka Šarapatky Miloslavu Roznerovi

Poslanec za SPD Miloslav Rozner se 16. června v Parlamentních listech kriticky rozhovořil o radním České televize Zdeňku Šarapatkovi a používal různé silné výrazy. Zdeněk Šarapatka na to zareagoval otevřeným dopisem.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *