Mediální rady – monitoring – 10. června

Volební výbor se nebude zabývat odvoláním radního České televize Šarapatky

Volební výbor Poslanecké sněmovny se v úterý nebude zabývat odvoláním člena Rady České televize Zdeňka Šarapatky. Zařazení bodu na program jednání nezískalo potřebných nejméně osm hlasů členů výboru.

https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/zdenek-sarapatka-rada-ct-odvolani-poslanecka-snemovna_2006091502_kro

Miroslav Kalousek na Twitteru o Lipovské a Bohu. Zapojil se i komunista Jiří Dolejš

Miroslav Kalousek, který na Twitteru nedávno napsal, že kvůli počinům kardinála Duky snad vystoupí z církve, se k tématu ještě vrátil. Jde o nominaci Hany Lipovské Českou biskupskou konferencí do Rady České televize.

Bobošíková žádá odvolání dvou členů Rady České televize

Rada České televize jednala v novém složení jen jednou a už to kolem ní vře. Stojí za tím Jana Bobošíková, poradkyně čerstvě zvolené radní − ekonomky Hany Lipovské. Bývalá europoslankyně požaduje v dopise po poslaneckém volebním výboru, aby navrhl sněmovně odvolání dvou kolegů Lipovské.

https://archiv.ihned.cz/c1-66775430-bobosikova-zada-odvolani-dvou-clenu-rady-ceske-televize

Co dokáže jediný senior: Jaroslav Pizur otřásl Radou České televize

Ještě nedávno znali Jaroslava Pizura jen na zasedáních bruntálského zastupitelstva. Dnes jeho jméno otřásá Radou České televize.

https://www.denik.cz/regiony/jaroslav-pizur-senior-z-bruntalu-ktery-necekane-otrasl-radou-ceske-televize-20200609.html

ANO nesehnalo dost hlasů pro odvolání Šarapatky z Rady České televize

Nezdarem skončil pokus poslankyně ANO Barbory Kořanové odvolat Zdeňka Šarapatku z Rady České televize. Tedy zatím. Na jednání volebního výboru Sněmovny chyběli vládním stranám ANO a ČSSD plus komunistům, kteří jejich vládu tolerují, čtyři lidé, a tak hlasování o tomto bodu programu skončilo remízou.

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/snemovna-volebni-vybor-rada-ceske-televize-sarapatka.A200609_130806_domaci_kop

Anonymita při volbě Rady ČRo je trapné pokrytectví, říká bývalý radní Vejvoda

„Rada Českého rozhlasu (ČRo) je složená stejným způsobem jako řada jiných orgánů – většina lidí je tam pasivních,“ konstatoval Jiří Vejvoda, až do letošního března její člen a místopředseda, v rozhovoru pro HlídacíPes.org.

Hnutí ANO na mediálním výboru neprosadilo jednání o Zdeňku Šarapatkovi

Mediální výbor sněmovny se dnes za velkého zájmu novinářů a veřejnosti chystal projednat možné odvolání člena Rady České televize Zdeňka Šarapatky. Tento bod se ale nakonec nepodařilo prosadit na program zasedání, chyběl k tomu jeden hlas. 

https://www.lupa.cz/aktuality/sledujte-s-nami-zive-zasedani-medialniho-vyboru-snemovny/

Stanjura vyzval šéfa mediálního výboru Berkovce k rezignaci. Poslanci ANO se smáli

Předseda poslaneckého klubu ODS Zbyněk Stanjura připomněl na začátku schůze volebního výboru Poslanecké sněmovny slib šéfa výboru Stanislava Berkovce (ANO), že dá svoji funkci k dispozici kvůli dopisu, v němž kádroval kandidáty do Rady České televize a doporučoval, jak mají poslanci hnutí ANO hlasovat. Berkovcovi spolustraníci – Barbora Kořanová, Aleš Juchelka a Tomáš Kohoutek – se během Stanjurova vystoupení smáli. Jednání provázely spory o program schůze, které skončily tím, že nebyl zařazen bod, v němž chtěla Kořanová odvolat radního ČT Zdeňka Šarapatku.

Byla to pitomost, řekl Berkovec o svém kádrování. Volba šéfa výboru bude za dva týdny

Zda předseda volebního výboru Stanislav Berkovec z ANO setrvá na svém postu, bude jasno za dva týdny. Rozhodl o tom volební výbor, který vyhlásil na 23. června volbu nového předsedy. Podpořil ji i sám Berkovec, který se také omluvil za seznam, v němž hodnotil kandidáty do Rady České televize podle jejich vztahu k ANO a řediteli televize. Odvoláním radního Zdeňka Šarapatky se výbor nezabýval.

https://zpravy.aktualne.cz/domaci/byla-to-pitomost-rekl-berkovec-o-svem-kadrovani/r~46614f22aa4611ea8972ac1f6b220ee8/

Berkovec zůstal předsedou, výboru se omluvil

Poslanec ANO Stanislav Berkovec i po dnešku zůstává předsedou sněmovního volebního výboru, který má v působnosti i mediální záležitosti. V březnu před volbou nových členů Rady České televize poté, co vyšly na světlo jeho „notičky“ k volbě, přitom na plénu prohlásil: „Při nejbližší možné příležitosti nabídnu svou funkci předsedy volebního výboru k dispozici.“ To na dnešní schůzi na výboru neudělal. Argumentoval tím, že ho ve funkci podržel poslanecký klub ANO.

Odvolání Šarapatky na program výboru neprošlo

Jednat o odvolání Zdeňka Šarapatky z Rady ČT chtěly jen ANO a SPD. ČSSD a KSČM chyběly.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *