Mediální rady – monitoring – 9. června

Zveřejním své honoráře, když mi to dovolí, tvrdí Xaver Veselý. Je to jen na něm, reaguje rozhlas

Moderátor Českého rozhlasu Lubomír Veselý říká, že rád zveřejní svou honorářovou smlouvu, kterou v ČRo má. Doufá, že ho pak budou následovat další moderátorské tváře. Především ty v České televizi, do jejíž Rady byl nedávno zvolen. Veselý tvrdí, že čeká na vyjádření rozhlasových právníků. Podle vyjádření rozhlasu je ale zveřejnění honoráře čistě na moderátorovi.

Dohra volby Rady ČT. Šéf volebního výboru Berkovec by měl rezignovat, nebo bude čelit odvolání

Letošní volba šesti členů Rady České televize bude mít dohru. Slovo by měl dodržet Stanislav Berkovec, který rozeslal „manuál“ na úrovni kompra, koho do rady z pohledu ANO volit či nevolit. Slíbil, že dá funkci předsedy sněmovního volebního výboru k dispozici, jinak bude čelit návrhu na odvolání.

Rušno po zasedání Rady ČT. Bobošíková požaduje konec dvou radních

První zasedání Rady ČT má nečekanou dohru. Jana Bobošíková z Institutu svobody a demokracie podala stížnost na porušování ústavně zaručených politických práv Radou České televize. Bývalá politička či novinářka si přeje odvolání dvou členů – Reného Khüna a Zdeňka Šarapatky, kteří podle ní svými otázkami diskriminovali přítomného občana. Se stížností se obrátila jak na samotnou radu, tak na volební výbor Poslanecké sněmovny či na ombudsmana. Pro institut Bobošíkové pracuje také čerstvě zvolená radní Hana Lipovská. V úterý se bude navíc volební výbor zabývat také dřívějším návrhem poslankyně Barbory Kořanové (ANO) na Šarapatkovo odvolání.

https://echo24.cz/a/SXfjX/rusno-po-zasedani-rady-ct-bobosikova-pozaduje-konec-dvou-radnich

Xaver chce znormalizovat Moravcův pořad. Aby byl bezzubý jako Události, komentáře

Nový člen Rady České televize Lubomír Xaver Veselý sdělil v rozhovoru pro CNN Prima News, že by byl rád, aby se s Václavem Moravcem v jeho nedělním pořadu střídali různí moderátoři. Také povyprávěl o tom, jak si on sám správné diskuze představuje. Z jeho vyjádření máme v podstatě jasno – důležité je, aby se z diskuzí stalo provládní hlazení po srsti. A je důležité zbavit se jednoho z nejlepších moderátorů v zemi, což je pro Veselého zároveň konkurence, i on sám totiž moderuje, i když na naprosto marginální „televizi“ XTV.

Odvolávání Šarapatky z Rady ČT jako předehra manévrů před volbou jejího předsedy

V úterý po poledni se sejde sněmovní volební výbor, který bude mimo jiné projednávat návrh poslankyně hnutí ANO Barbory Kořanové na odvolání Zdeňka Šarapatky z Rady ČT. Jisté ale nic nemá, někteří poslanci avizují, že se budou rozhodovat až na základě debaty na výboru, jehož se má zúčastnit také samotný Šarapatka. Celou peripetii lze číst také jako předehru dějů podstatnějších. Brzo nás totiž čeká volba nového vedení Rady ČT, což bude mít na chod veřejnoprávní televize zcela zásadní dopad.

https://www.info.cz/nazory/dostal-odvolavani-sarapatky-z-rady-ct-jako-predehra-manevru-pred-volbou-jejiho-predsedy-45344.html

Radní ČT Šarapatka: Vedení televize chtějí ukřižovat, mě odvolat

Podle komunistů není mužem na svém místě, podle poslankyně za hnutí ANO Barbory Kořanové porušuje zákon. Volební výbor Sněmovny bude v úterý projednávat odvolání radního ČT Zdeňka Šarapatky z funkce.

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ano-a-kscm-si-chteji-do-rady-ct-nominovat-svoje-lidi-proto-se-me-chteji-zbavit-108781

Rada ČT začala prověřovat večerníčky. Trautenberk prošel, maxipes Fík má smůlu

Další díl satirického pořadu Jindřicha Šídla: Česká televize má nové, přísné kontrolory, kteří už začali se svou prací. První jdou na řadu pořady pro děti.

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/rada-ct-zacala-proverovat-vecernicky-trautenberk-prosel-maxipes-fik-ma-smulu-108740?autoplay=1

Útok na Zdeňka Šarapatku připomíná, že složení Rady ČT se má řídit zákonem

Poslankyně za hnutí ANO iniciovala kroky k odvolání člena Rady ČT Zdeňka Šarapatky, který je častým kritikem Andreje Babiše. Předseda českého výboru Mezinárodního tiskového institutu připomíná, že dosavadní volba radních nerespektuje zákon.

https://denikreferendum.cz/clanek/31307-utok-na-zdenka-sarapatku-pripomina-ze-slozeni-rady-ct-se-ma-ridit-zakonem

Divákům vadí, když moderátor školí hosta, řekla Lipovská v Rozstřelu

Zvolení Hany Lipovské do Rady České televize vzbudilo ohlas, zejména kvůli její dřívější kritice veřejnoprávních televizí. Dál si stojí za názorem, že v nich není pořad, který by nemohla vysílat jakákoliv jiná stanice, řekla Lipovská v pondělním Rozstřelu. Z nové funkce nechce prosazovat změny v ČT, ve studiu mluvila také o chování moderátorů či o svém přátelství s Jiřím Ovčáčkem.

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/rozstrel-hana-lipovska-ekonomka-rada-ceske-televize-volba-kritika.A200603_155756_domaci_pmk

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *