Mediální rady – monitoring – 3. června

Radní České televize budou jednat o milionovém bonusu pro Dvořáka. O část odměny může přijít

Rada veřejnoprávní České televize se v úterý sejde poprvé v novém složení. Projednat by měla hned několik citlivých témat − loňské hospodaření televize, kandidáty na nového předsedu rady a také to, zda generální ředitel Petr Dvořák bude mít za loňské výsledky České televize nárok na maximální finanční bonus. Tedy deset jeho měsíčních platů, což je 2,4 milionu korun.

https://archiv.ihned.cz/c1-66772170-radni-ceske-televize-budou-jednat-o-milionovem-bonusu-pro-dvoraka-o-cast-odmeny-muze-prijit

Mezinárodní novinářské organizace píší českým poslancům: Výsledek volby do Rady ČT považujeme za znepokojivý vývoj

Vážené poslankyně, vážení poslanci, před plánovanými březnovými volbami jsme vás vyzvali, abyste zvolili z kandidátů do Rady České televize (Česká televize) nezávisle na jakémkoli politickém zásahu nebo údajných pokusech o ovlivnění. Toto rozhodnutí bylo zásadní pro svobodu a nezávislost veřejnoprávní televize v České republice. Výsledek voleb zbývajících kandidátů dne 27. května je však z našeho pohledu velkým důvodem k obavám.

Ztráta nezávislosti a riziko politického ovlivňování, komentují evropští novináři volbu do Rady ČT

Několik evropských novinářských organizací poslalo v úterý otevřený dopis českým poslancům. Varují v něm, že výsledky květnové volby nových členů Rady ČT ohrožují nezávislost veřejnoprávní televize. „Vysílání musí sloužit veřejnému zájmu, nikoli zájmům jedné politické strany, nebo dokonce vlády,“ stojí v textu pro zákonodárce, kteří členy mediálních rad volí.

Zalekl se Duka toho, co napsal o setkání s Lipovskou? Maže raději své výroky?

Dezinformační weby, jako třeba ruský Sputnik ve své české verzi a Parlamentní listy, citovaly facebookový status o setkání Dominika Duky s novou radní Rady ČT Hanou Lipovskou. Jenže když ty pozoruhodné věty na kardinálově FB hledáme, tak tam nejsou. Nikdy tam nebyly, nebo si Duka uvědomil, co napsal a začalo mazání?