Mediální rady – monitoring – 27. května

Hra o mediální trůny pokračuje. Do televizní rady se hledají kritici, do rozhlasové přikyvovači

Dnes mají poslanci zvolit na neobsazená místa další členy mediálních rad. Tři do Rady České televize, jednoho do Rady Českého rozhlasu. Velká část zákonodárců bude hlasovat v rámci tajných dohod. A taky trochu na truc. Strany takzvaného demokratického bloku totiž nedodržely při únorovém hlasování volebního výboru dohodu s dalšími a část z nich nedala hlas dohodnutým kandidátům ostatních partají.

Poslanci vyberou další členy Rady České televize a Českého rozhlasu

Poslanci budou ve středu 27. května volit tři nové členy Rady České televize a jednoho člena Rady Českého rozhlasu. Obsazování mediálních rad dlouhodobě sledujeme a upozorňujeme na procesní i personální rizika, která představují ohrožení nezávislosti veřejnoprávních médií na politicích. Poslancům jsme zaslali aktualizované medailonky kandidátů.

https://www.rekonstrukcestatu.cz/cs/archiv-novinek/poslanci-vyberou-dalsi-cleny-rad-ceske-televize-a-ceskeho-rozhlasu

Poslanci se chystají volit Radu ČT. Favority jsou Lipovská, Matocha a Veselý

Ve Sněmovně ve středu proběhne další kolo souboje o Radu České televize a pokud se hnutí ANO podaří dohodnout dostatečně silnou koalici, mohlo by se završit několikaměsíční klání o šestici míst z patnácti, která se uvolnila letos.

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/poslanci-se-chystaji-volit-radu-ct-favority-jsou-lipovska-matocha-a-vesely-107639

Noví radní ČT budou její kritici. ANO si společně s komunisty a SPD vybralo Lipovskou, Veselého a Matochu

Sněmovna ve středu zvolila do Rady České televize výrazné kritiky veřejnoprávních médií ekonomku Hanu Lipovskou, moderátora Luboše Xavera Veselého a novináře Pavla Matochu. Například Lipovská kromě výhrad k hospodaření uvedla, že nerozumí smyslu existence veřejnoprávních médií, Veselý měl spory s ČT kvůli kritickým otázkám pořadu Newsroom a podle Matochy by televize neměla točit tolik detektivek. 

https://archiv.ihned.cz/c1-66769780-novi-radni-ct-budou-jeji-kritici-ano-si-spolecne-s-komunisty-a-spd-vybralo-lipovskou-veseleho-a-matochu