Mediální rady – monitoring – 31. března

Jiří Valenta: Nepodléhejme při volbě ani působení tlaku některých lobbistických či zájmových skupin

Jiří Valenta (KSČM): “Nebudu pokračovat v dalším praní tohoto špinavého prádla, ale než přistoupíme k samotné volbě nových členů Rady České televize, dovolte mi pár vět, byť pro některé z vás jejich obsah nebude již ničím novým.

http://www.ceskamedia.cz/clanek/240113/jiri-valenta-nepodlehejme-pri-volbe-ani-pusobeni-tlaku-nekterych-lobbistickych-ci-zajmovych-skupin

Jednání Rady ČTK se opět neobešlo bez problémů. Žantovský zvažuje právní kroky

Březnové jednání Rady ČTK, které se kvůli epidemii koronaviru uskutečnilo prostřednictvím videokonference, bylo údajně protiprávní. Že odporuje zákonu o ČTK argumentovali radní Petr Žantovský a Pavel Foltán, kteří se proto jednání nezúčastnili. Zbylých pět členů za jejich absence schválilo etický kodex, proti kterému Žantovský s Foltánem vystupují.

https://www.info.cz/strategie/jednani-rady-ctk-se-opet-neobeslo-bez-problemu-zantovsky-zvazuje-pravni-kroky-44746.html

Radní ČTK přijali etický kodex, dva zase chyběli

Radní České tiskové kanceláře dnes poprvé „zasedali“ online. Kvůli koronaviru svolanou videokonferenci ale neuvítali všichni. Radní Pavel Foltán a Petr Žantovský (zvoleni za ANO) tento přístup označili za protiprávní a hovoru se nezúčastnili. Mezi radními tak pokračuje rozdělení dva tábory, které minulý měsíc vyvrcholilo hádkami a předčasným odchodem radního Foltána ze zasedání.