Mediální rady – monitoring – 11. března

Šéf výboru „lustroval“ kandidáty do Rady ČT podle vztahu k ANO. Hnutí favorizuje Lipovskou

Vládní poslanci kritizují šéfa volebního výboru Stanislava Berkovce, který v e-mailu spolustraníkům hodnotil kandidáty do Rady České televize podle jejich vztahu k ANO a řediteli ČT Petru Dvořákovi. Právě volební výbor zítra doporučí plénu, koho z osmnácti kandidátů zvolit do kontrolního orgánu veřejnoprávní televize. Šanci podle hlasů ze Sněmovny má zejména ekonomka Hana Lipovská.

https://denikn.cz/310208/sef-vyboru-lustroval-kandidaty-do-rady-ct-podle-vztahu-k-ano-hnuti-favorizuje-lipovskou/

Bradáč, Kysilka či Šlégr. Poslanci zvolili nové členy Rady ČT, rozruch vyvolal Berkovcův e-mail

Ve středu zvolili poslanci část nových členů Rady České televize: v prvním kole vybrali někdejšího šéfa zpravodajství ČT Romana Bradáče (získal 97 hlasů), bývalého hokejistu Jiřího Šlégra (89 hlasů) a ekonoma Pavla Kysilku (88 hlasů).

Berkovcova složka na kandidáty do Rady ČT je profesionální kompro

Poslanec Stanislav Berkovec (ANO) rozeslal na blíže neurčený počet e-mailových adres složku, kdo je a kdo není vhodným kandidátem při volbě do Rady České televize. Základním kritériem je vztah k řediteli ČT Petru Dvořákovi a hnutí ANO. Tato zpráva má charakter profesionálního kompra, proto by měl Berkovec okamžitě rezignovat.

Berkovcova složka na kandidáty do Rady ČT je profesionální kompro. Měl by okamžitě rezignovat

Vedení ČT je šokováno zákulisním doporučením pro volbu nových členů Rady ČT

Poslanecká sněmovna by měla ve středu 11. března 2020 zvolit šest nových členů Rady České televize. Podle serveru iDNES.cz se jimi pravděpodobně stanou ekonomka Hana Lipovská, bývalý ředitel zpravodajství České televize Roman Bradáč, někdejší hokejista a bývalý poslanec za sociální demokracii Jiří Šlégr, předseda dozorčí rady Českých drah Pavel Kysilka, filmař Zdeněk Holý, ekonom Jiří Schwarz, popřípadě šachista a bývalý novinář Pavel Matocha.

https://www.lupa.cz/aktuality/vedeni-ct-je-sokovano-zakulisnim-doporucenim-pro-volbu-novych-clenu-rady-ct/

Vládní poslanec ohodnotil kandidáty do rady ČT. Ředitel Dvořák to označil za šokující

Za šokující jednání popírající roli Rady České televize (ČT) označil v prohlášení zaslaném ČTK šéf ČT Petr Dvořák e-mail, ve kterém šéf volebního výboru Sněmovny Stanislav Berkovec (ANO) hodnotí kandidáty do rady. O e-mailu v úterý informoval server Info.cz. Berkovec se v něm před středeční volbou vyjadřuje ke každému adeptovi na členství v radě. Analyzuje u nich například, zda případné zvolení vzbudí protesty médií a zda by mohli v radě zastupovat Dvořákovy zájmy.

https://www.lidovky.cz/byznys/media/sef-ceske-televize-dvorak-pocinani-berkovce-kolem-kandidatu-do-rady-ct-je-sokujici.A200310_202725_ln-media_ele

Kdo dohlédne na peníze v ČT? Vyšší poplatky odmítá před volbou radních i pravá ruka Babiše

Ve stínu koronaviru nastal v Poslanecké sněmovně Den D pro 18 kandidátů do Rady ČT. Volných míst je v ní šest, ucházet se o ně chtějí ekonomové i mediální odborníci. Dohlížet mají mj. nad hospodařením ČT či osudem jejího šéfa Petra Dvořáka. Spolu s tím se opět řeší i otázka koncesionářských poplatků, po jejichž úplném zrušení volala např. SPD. Vládní ANO je zatím neřešilo, Babišova pravá ruka Jaroslav Faltýnek je ale proti zvyšování a doporučuje ČT úspory. Co další strany?

https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-politika/637157/kdo-dohledne-na-penize-v-ct-vyssi-poplatky-odmita-pred-volbou-radnich-i-prava-ruka-babise.html

Důkladný přehled kandidátů do mediálních rad. Kdo je kdo a co si myslí

Ve středu má Poslanecká sněmovna hlasovat o tom, kdo doplní mediální rady: šest jmen pro Radu České televize a dvě místa do rady Českého rozhlasu. Web Info.cz získal  některé „notičky“, podle nichž by politici mohli hlasovat. Ty nabízejí chmurné čtení, připomínající v mnohém kádrové posudky, zejména s ohledem k postojům vůči vládnoucí straně.

Poslanec ANO Berkovec úkoloval Sněmovnu, koho má volit do Rady ČT

Poslanec hnutí ANO a předseda sněmovního volebního výboru Stanislav Berkovec poslal zákonodárcům e-mail, v němž se vyjadřuje před středeční volbou ke každému kandidátovi do Rady ČT. Tuto zprávu se podařilo získat serveru Info.cz.

TOP 09 podpoří do mediálních rad nezávislé odborníky

Sněmovna bude ve středu 11. března ve 12:30 volit šest nových členů Rady České televize a dva nové členy Rady Českého rozhlasu. Poslanecký klub TOP 09 ve volbě podpoří kandidáty, kteří mají pro funkci radních potřebné profesní zkušenosti i morální předpoklady.

https://www.top09.cz/co-delame/tiskove-zpravy/top-09-podpori-do-medialnich-rad-nezavisle-odborniky-26963.html

Dnes se volí Rada ČT. Předseda mediálního výboru Berkovec (ANO) kádroval kandidáty podle vztahu k vedení ČT

Poslanecká sněmovna by měla dnes odpoledne zvolit šest nových členů Rady České televize. Podle serveru iDNES.cz se jimi pravděpodobně stanou ekonomka Hana Lipovská, bývalý ředitel zpravodajství České televize Roman Bradáč, někdejší hokejista a bývalý poslanec za sociální demokracii Jiří Šlégr, předseda dozorčí rady Českých drah Pavel Kysilka, filmař Zdeněk Holý, ekonom Jiří Schwarz, popřípadě šachista a bývalý novinář Pavel Matocha.

https://manipulatori.cz/dnes-se-voli-rada-ct-predseda-medialniho-vyboru-berkovec-ano-kadroval-kandidaty-podle-vztahu-k-vedeni-ct/