Mediální rady – monitoring – 10. března

Tajný e-mail poslancům. Podívejte se, kdo v Radě ČT vyhovuje zájmům člena hnutí ANO

Pořádný rozruch v Poslanecké sněmovně vzbudil začátkem týdne e-mail, který zákonodárcům rozeslal poslanec ANO a předseda mediálního výboru Stanislav Berkovec. INFO.CZ jej má k dispozici. Berkovec se ve zprávě, na níž se podle důvěryhodných zdrojů výrazně podílel i jeho spolupracovník Michal Walter Kraft, vyjadřuje před středeční finální volbou ke každému kandidátovi do Rady ČT. Některé z nich doporučuje a některé nikoliv. Měřítkem je přitom vztah kandidujícího k šéfovi veřejnoprávní televize Petru Dvořákovi. 

https://www.info.cz/cesko/tajny-e-mail-poslancum-podivejte-se-kdo-v-rade-ct-vyhovuje-zajmum-clena-hnuti-ano-44523.html

Lámali mě, ať hlasuji pro odvolání Dvořáka, jinak budu na „špatné hromádce“, říká Schmarcz

V e-mailu poslance ANO a předsedy sněmovního volebního výboru Stanislava Berkovce, o němž jsme dnes na INFO.CZ informovali, se mezi „nevolitelnými kandidáty“ do Rady ČT objevil i Martin Schmarcz, jenž je externím komentátorem našeho webu. Berkovec, který seznam kandidátů podle důvěryhodných informací připravoval s asistentem a poradcem některých poslanců Michalem Waltrem Kraftem, o Schmarczovi mimo jiné píše, že je autista ve službách Milionu chvilek pro demokracii.

https://www.info.cz/strategie/lamali-me-at-hlasuji-pro-odvolani-dvoraka-jinak-budu-na-spatne-hromadce-rika-schmarcz-44526.html

Přehled: Jak vidí Český rozhlas finalisté volby do Rady ČRo

Poslanecká sněmovna by měla na své aktuálně probíhající schůzi, která začala minulý týden, zvolit také dvojici kandidátů do Rady Českého rozhlasu. Už na začátku února vybral šestici finalistů z více než třicítky uchazečů sněmovní volební výbor. 

https://www.mediaguru.cz/clanky/2020/03/prehled-jak-vidi-cesky-rozhlas-finaliste-volby-do-rady-cro/

Půr: Boj o kandidáty do Rady ČT jde do finále. Poslanci, hlasujte o nich veřejně

S tím, jak se blíží finální volba členů Rady České televize, sílí spory i spekulace ohledně toho, kdo uspěje. Podle informací INFO.CZ rostou neshody mezi koalicí a zástupci opozičních stran. Zejména poslancům za hnutí ANO a jejich předsedovi se nelíbí, že zástupci opozice nepodpořili všechny vládní kandidáty, když hlasovali o užším osmnáctičlenném výběru, zatímco domluvení kandidáti opozice všechny hlasy získali.

https://www.info.cz/nazory/pur-boj-o-kandidaty-do-rady-ct-jde-do-finale-poslanci-hlasujte-o-nich-verejne-44511.html

Volba radních zaměstnává kuloáry

Poslanci by měli zítra zvolit šest nových členů Rady České televize. Do prostor dolní komory to přitáhlo i nejvyšší zástupce České televize. Mezi politiky měli „sondovat“ rozložení podpory kandidátům, údajně i vyjadřovat své preference.

https://www.lidovenoviny.cz/nahled.aspx?d=10.03.2020&e=LN-PRAHA&id=9173488