Mediální rady – monitoring – 21. února 2020

Jsem udivený, co má volba rozpoutala, říká ombudsman Křeček. Havla si velmi váží

Kdyby nebylo telefonátu od prezidenta Miloše Zemana, už bych se místo práce ombudsmana chystal na chalupu, tvrdí v rozhovoru pro Aktuálně.cz jednaosmdesátiletý Stanislav Křeček, který mimo jiné reaguje na otázky, proč užíval v minulosti neoprávněně doktorský titul, proč psal pochvalně o volbách za éry komunistické strany, nebo za jakých okolností by šel dnes s lidmi protestovat do ulic.

https://zpravy.aktualne.cz/stanislav-krecek-ombudsman-rozhovor/r~36984d5253bb11ea80ca0cc47ab5f122/

Naše stanovisko k debatě pořádané Radou Českého rozhlasu

Ve středu 12. února proběhla na půdě Českého rozhlasu debata na téma „Mediální gramotnost a mediální výchova“, kterou pořádala Rada Českého rozhlasu. Již předem bylo v pozvánce avizováno, že se bude také debatovat o neziskových organizacích, které se podílí na aktivitách spojené s mediálním vzděláváním a explicitně zde byl také uveden vzdělávací program Člověka v tísni Jeden svět na školách. 

https://www.clovekvtisni.cz/stanovisko-k-debate-poradane-radou-ceskeho-rozhlasu-6386gp

ČT a BBC vs politici. Změní se veřejnoprávní média na státní?

Vypadá to, že následující dekáda nebude pro veřejnoprávní média úplně snadná. Česká televize je stále častěji terčem útoků politiků, a navíc ji čeká bitva o rozpočet. Britská BBC zase může přijít o svůj příjem z poplatků a začít fungovat na stejném principu jako Netflix. 

Next article

Ivan Douda