Marek Hladký

Níže uvedené informace jsme získali z veřejných zdrojů. Pokud jsou v nich faktické nepřesnosti, prosím, kontaktujte nás emailem: info@nfnz.cz. Děkujeme!

Nominující organizace: DILIA, divadelní literární, audiovizuální agentura, z.s.

Počet hlasů v prvním kole volby volebního výboru: 12  z 18 hlasů 

Základní údaje

 • *1971, vystudoval scenáristiku a dramaturgii na JAMU (titul MgA.)
 • Producent, dramaturg a scenárista
 • Pracuje jako zástupce uměleckého šéfa činohry Městského divadla Kladno, producent, dramaturg a scenárista, učí na na Univerzitě Jana Amose Komenského. 
 • V letech 1992–2008 pracoval v České televizi, vedoucí výrobního úseku – ČT Praha, ČT Brno; podílel se například na pořadech Černé ovce, Klekánice a Ta naše povaha česká v letech, napsal několik televizní scénarů, 2008- 2013 působil ve vedení Národního divadla Brno; měl vlastní pořad rozhovorů na rádiu Hey
 • Do rady ČT se hlásil už v roce 2018

Názory na ČT a média

Newsroom ČT24 přestavuje kandidáty do mediálních rad:

Rozhovor s Markem Hladkým (sledujte od 17:34)

Prezentace ze slyšení ve volebním výboru (Lupa.cz):

 • Zná fungování České televize z vnějšího působení jako autor, i z vnitřního působení v různých institucích. Momentálně je zástupcem šéfa činohry Městského divadla Kladno a věnuje se také tvorbě pro děti a mládež. 
 • “Myslím si, že Česká televize je unikátní instituce a stojí za to i nadále usilovat o její zachování a nezávislost,” míní Hladký. Úkolem radních je klást erudované otázky.

Otázky ze slyšení ve volebním výboru (Lupa.cz):

 • Martin Kolovratník (ANO) se ptá na potenciální střet zájmů Marka Hladkého vzhledem k jeho působení v kulturních institucích. 
 • “Nemůže jít o žádný potenciální obchodní střet. Co se týče autorských odměn, mohu vás ujistit, že jsou v České republice hodně podhodnocené,” reaguje kandidát. “ČT by měla přitáhnout současné tvůrce a hledat nové talenty. Kritiku si částečně ČT zajišťuje sama, když diváci mají trošku problém s úrovní některých pořadů. ČT není špatně nastavená na formu, ale někdy je nedostačující obsah. Měla by dbát na to, aby v managementu byli lidé vzdělaní v oboru,” apeluje Marek Hladký.
 • Miroslava Němcová (ODS): “Byl jste v zaměstnaneckém poměru v ČT? Jaké zkušenosti jste tam nabyl?”
 • Marek Hladký: “ČT vděčím za mnohé, nastupoval jsem do ní v končícím období ředitele Iva Mathé do aktuální publicistiky, kde jsem se podílel na rozvoji publicistických pořadů. Po 10 letech jsem šel do výběrového řízení a stal jsem se šéfem výroby brněnského studia, po třech letech jsem na vlastní žádost odešel při jmenování nového ředitele Karla Buriana. Odešel jsem do Národního divadla v Brně. Na ČT vzpomínám s láskou a s úctou.” Ke změně vnímání televize jejími diváky někdy stačí velmi málo.
 • Lubomír Španěl (SPD): “Vytváří ČT dostatečně široké názorové spektrum?”
 • Marek Hladký: “Myslím si, že vytváří. Opět je to otázka formy, v té je to nastaveno. Ve zpravodajství všech stanic si někdy redaktoři pletou zpravodajství s publicistikou.”

Anketa deníku Echo24:

 • Dlouho jsem o Vaší nabídce k rozhovoru přemýšlel a nakonec jsem dospěl k tomuto rozhodnutí. Podle mého názoru je současná situace okolo volby členů Rady ČT zbytečně vyhrocená, stejně jako pokládám za zbytečné moje mediální vyjádření před samotnou volbou. Vše podstatné jsem již řekl při veřejném slyšení, kdy jsem odpovídal na poměrně podrobné dotazy poslanců. Teď, podle mě, nezbývá, než počkat na volbu samotnou. Pokud budu zvolen členem Rady ČT, tak Vám rád odpovím na Vaše otázky. Děkuji Vám za Váš zájem i za pochopení.

Další

 • ČT kritizoval za výběr pořadů pro děti, a že přebírají příliš věcí ze zahraničí Rodina  škola, ve svých knihách pro děti  chce dětem ukázat krásné, dobrodružné a poučné příběhy, kdy svět byl ještě normální; svět jaký zažil v dětství tu pro dnešní děti chybí Rodina  škola
 • Před volbou do rady ČT v roce 2018 řekl, že televize by měla prostřednictvím výběrových řízení plnit úlohu veřejnoprávního média tím, že dá co nejširší vrstvě profesionálů možnost uplatnění, pozice v televizi by podle něj neměla být “trafika”, za velmi důležité označil možnost klást erudované dotazy v Radě ČT; proto se prý o funkci jejího člena uchází. Mediaguru
 • Z televizní tvorby se vytrácí řemeslo, v době postmoderní je možné žánry prolínat, ale on je chce zachovat PrahaTV
 • Publikuje v časopise “My”, jehož zakladatelem a šéfredaktorem je vydavatel konspiračního portálu ProtiProud.cz Petr Hájek

Previous article

Roman Bradáč

Next article

Hana Lipovská