Mediální rady – monitoring – 9. února 2020

Loutky politiků zapletené ve vlastních piruetách. O komedii s názvem Jak se ve sněmovně vybírali mediální radní

Komentář Filipa Rožánka: Každý rok se v Poslanecké sněmovně odehrává jedinečné představení, v němž vystupují zájemci o uvolněná místa v mediálních radách. Všichni tuší, že je to v celém procesu výběru tak trochu hra jen tak naoko, protože nerozhodují výkony při veřejném slyšení, ale dohody politických klubů.

https://denikn.cz/288923/loutky-politiku-zapletene-ve-vlastnich-piruetach-recenze-predstaveni-s-nazvem-jak-se-vybirali-medialni-radni/

O médiích budou v Českém rozhlase opět mluvit dezinformátoři. Musíme si zvykat

Když se v Českém rozhlase mluví o médiích, je zjevně důležité, aby to mělo šťávu. A tak se ve středu 12. února dočkáme velké show nazvané „Mediální gramotnost a mediální výchova“. Pohovoří jeden člen dezinformační scény u nás, zástupci premiéra Andreje Babiše a ombudsman Českého rozhlasu. Tohle je totiž ta vyváženost, kterou už tak dlouho hledáme.

Proč má ČTK platit svou radu z peněz, které vydělá?

Rada České tiskové kanceláře svou lednovou schůzi poprvé natočila a videopřenos je dostupný na jejím webu. To je dobře. Zatímco televizní a rozhlasová rada svá jednání natáčí „pouze“ zvukově, agenturní rada poskytuje kompletní videozáznam. Obraz však nepřináší žádnou přidanou hodnotu. Snad jen informaci, o které se veřejně spíš mlčí. Rada ČTK má pro svou práci jen minimální zázemí. Otázkou sice je, zdali zázemí větší vlastně vůbec potřebuje.

http://www.ceskamedia.cz/clanek/227656/proc-ma-ctk-platit-svou-radu-z-penez-ktere-vydela

Zásadně nesouhlasím s tím, aby tato rada úplně zbytečně zatěžovala i Ministerstvo financí s irelevantními dotazy

Dávám rozdílné stanovisko k hlasování v rámci 3. bodu programu zasedání Rady ČTK ze dne 20. ledna 2020 – tj. podle návrhu programu bod s názvem cit.: „Online přenosy jednání rady a publikování jednotlivých zasedání na webu ČTK“. V rámci dotčeného 143. zasedání Rady její předseda otevřel rozpravu k bodu 3. programu se shora cit. názvem.

http://www.ceskamedia.cz/clanek/227659/zasadne-nesouhlasim-s-tim-aby-tato-rada-uplne-zbytecne-zatezovala-i-ministerstvo-financi-s-irelevantnimi-dotazy