Seznam kandidátů do Rady České televize a Rady Českého rozhlasu
Volební výbor zveřejnil kompletní seznam zájemců o volná místa v Radě České televize a Radě Českého rozhlasu.
Do veřejného slyšení na obsazení 6 členů Rady ČT a 2 členů Rady ČRo bylo nakonec pozváno 122 lidí. O místo v Radě ČT má zájem 90 z nich, do Rady ČRo bylo nominováno 32 zájemců. Po veřejném slyšení, které se uskuteční od 4. do 6. února, vybere volební výbor sněmovny 18 lidí na finální kandidátku do Rady ČT a 6 do Rady ČRo. Z nich pak poslanci vyberou 6 radních do Rady ČT a 2 do Rady ČRo.
Kandidáti do Rady České televize (k 29. lednu 2020):
- Miroslav Augustin (Klub českých turistů, odbor Pohoda Praha)
- Jan Bednář (Výbor dobré vůle – Nadace Olgy Havlové)
- Luboš Beniak (Nadace Charty 77)
- Jakub Bielecki (Tenisový klub Louny)
- Roman Bradáč (Metropolitní univerzita Praha)
- Eva Brožová (Rytmus – od klienta k občanovi)
- Ondřej Císař (Akademie věd České republiky)
- Adam Černý (FITES)
- Radovan Daněk (Centrum Vysočina)
- Tomáš Doležal (Šance na návrat)
- Michal Doležel (Tělocvičná jednota Sokol Brno I)
- Vratislav Dostál (Tělocvičná jednota Sokol Brno I)
- Ivan Douda (Drop In, Výbor dobré vůle – Nadace Olgy Havlové)
- Jan Exner (Idealisté.cz)
- Jan Foll (Odborový svaz hromadných sdělovacích prostředků)
- Pavel Foltán (Syndikát novinářů jížní Moravy)
- Martin Fryč (Technická univerzita v Liberci)
- Martin Hausenblas (Ústecká komunitní nadace)
- Michael Hauser (Ekumenická akademie)
- Hana Hemzáčková (Centrum Hájek)
- Marek Hladký (DILIA)
- Zdeněk Holý (AMU)
- Eva Hubková (Český svaz včelařů)
- Pavel Chalupa (Židovská liberální unie v České republice)
- Heřman Chromý (Svobodu médiím!)
- Petr Jedinák (Šance na návrat)
- Pavel Kačírek (FITES)
- Michal Klíma (Federace židovských obcí v České republice)
- Eugenie Koblížková (Život 90)
- Daniel Kolský (Glopolis)
- Jakub Končelík (Univerzita Karlova)
- Jiří Králík (Slovanská unie, Svět a divadlo, České centrum PEN klubu, Komba, Centrum pro kulturu a společnost, Ukrajinská iniciativa Jižní Moravy, Zlínská soukromá vyšší odborná škola umění, Život 90)
- Jaroslav Kravka (Pétanque club Brněnští draci)
- Pavel Kysilka (Svaz průmyslu a dopravy České republiky)
- Marína Landová (Asociace finanční a občanské gramotnosti)
- Roman Lipčík (SANANIM)
- Hana Lipovská (Česká biskupská konference)
- Olga Lomová (DILIA, AFS, Institut dokumentárního filmu, Překladatelé Severu, České centrum Mezinárodního PEN klubu, Obec překladatelů, Síť pro rodinu, Asociace spisovatelů, APA – Asociace producentů v audiovizi, ARAS)
- Jiří Maceška (Česko-izraelská smíšená obchodní komora)
- Dana Makrlíková (Nadační fond Dům umění)
- Luboš Marek (Vysoká škola ekonomická v Praze)
- Pavel Matocha (Spolek českých právníků Všehrd, Šachový svaz ČR, CES VŠEM)
- Richard Medek (Unie armádních sportovních klubů ČR)
- Petr Meškán (ARPIDA)
- Radek Mezuláník (Moravsko-slezská křesťanská akademie)
- Libor Michálek (ARAS, AFS)
- Jan Novák (Ars Metropolis)
- Lucie Frederika Groene Odkolek (SKB Rokycany)
- Jaromír Ostrý (Krajská organizace Svazů důchodců ČR)
- Petr Pánek (KC Cooltour Ostrava)
- Jaroslav Petr (Výbor národní kultury)
- Vladimír Pikora (Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu ČR)
- Jan Prokeš (APA – Asociace producentů v audiovizi)
- Roman Prorok (Debra)
- Dagmar Raupachová (Společnost Václava Morávka)
- David Rožek (Národní stálá konference o bezpečnosti)
- Jan Rubeš (Česká protipirátská unie)
- Joel Ruml (Českobratrská církev evangelická)
- Šimon Ryšavý (Press Centrum Brno, Odkaz legionářů a odboje v naší vlasti)
- Borek Severa (APA – Asociace producentů v audiovizi)
- Martin Schmarcz (Univerzita J. E. Purkyně v Ústí nad Labem)
- Jan Schneider (Idealisté.cz)
- Jiří Schwarz (Anglo-americká vysoká škola)
- Marta Smolíková (Institut dokumentárního filmu, AFS)
- Helena Suková (FITES)
- Markéta Supa (Univerzita Karlova)
- Stanislav Staněk (Komora auditorů České republiky)
- Jan Svačina (FITES)
- Martin Šimáček (Platforma pro sociální bydlení)
- Petr Šlechta (Rytíři 21. století)
- Jiří Šlégr (HC Litvínov)
- Ilja Šmíd (Vysoká škola ekonomická v Praze)
- Petr Štěpánek (Český národní výbor Mezinárodního tiskového institutu)
- Gabriel Švejda (Filmová akademie Miroslava Ondříčka v Písku)
- Aleš Ulm (APA – Asociace producentů v audiovizi)
- Miroslav Uřičař (Asociace direct marketingu, e-commerce a zásilkového obchodu, Pražský spolek ochránců zvířat)
- Jan Vaculík (Svaz podnikatelů ve stavebnictví)
- Petr Vaďura (Evangelická církev metodistická)
- Lada Vávrová (Náruč)
- Vlastimil Venclík (FITES)
- Lubomír Veselý (Centrum pro občanské svobody)
- Daniel Vodrážka (Olomoucké centrum otevřeného vzdělávání)
- Jaromír Volek (ARAS)
- Jiří Závozda (Každý koš pomáhá)
- Alena Zemančíková (ARAS)
- Radek Žádník (Muzejní spolek Dobříšska)
Kandidáti do Rady Českého rozhlasu:
- Jan Bárta (ADRA)
- Hana Dohnálková (ZUŠ Dobřichovice)
- Jana Hradilková (Nadace Via společně s Bílým kruhem bezpečí)
- Jiří Hromada (Prague Pride)
- Božena Jirků (Nadace Jedličkova ústavu)
- Pavel Kosatík (FITES)
- Miroslav Krupička (Badatelský nadační fond Anny a Jaroslava Krejčího)
- Roman Kučera (Atletický klub Adama Sebastiána Helceleta)
- Ervín Kukuczka (Církev československá husitská)
- Marek Lichtenberk (YourChance)
- Michal Lukeš (Československá obec legionářská)
- Markéta Mališová (Pražský literární dům autorů německého jazyka)
- Petr Michálek (Zlínská křižovatka)
- Salim Murad (Post Bellum)
- Petr Palovčík (Spolek pro navrácení sochy TGM do Jihlavy)
- Jan Payne (ČLS J. E. Purkyně, ARAS)
- Petr Placák (FITES)
- Marek Pokorný (Společnost Jindřicha Chalupeckého)
- Markéta Pravdová (Akademie věd České republiky)
- Antonín „Felix“ Slováček (Svaz hudebníků České republiky)
- David Svoboda (Český olympijský výbor)
- Petr Šafařík (Iuridicum Remedium, ARAS)
- Jaroslav Šebek (Akademie věd České republiky)
- Oldřich Šesták (Mahler 2000 – Společnost Gustava Mahlera)
- Ilja Šmíd (Vysoká škola ekonomická v Praze)
- Ivana Tothová (Omnium)
- Tomáš Trejbal (TJ EME Mělník)
- Jana Víchová (Sportovní klub dětí a mládeže Děčín, Klub přátel Věry Čáslavské)
- Ladislav Vrchovský (Spolek pro kulturní deník Ostravan.cz)
- Zoša Vyoralová (Česko-izraelská smíšená obchodní komora)
- Ondřej Zicha (Svaz autorů a interpretů)
- Jan Zilvar (Svaz autorů a interpretů)